X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Projekt nowej ustawy o Trybunale

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2016 14:34
Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka przyjęła projekt nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. O projekcie autorstwa PiS mówili w Debacie Dnia dr Jacek Kucharczyk (Instytut Spraw Publicznych) i dr Andrzej Anusz (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego).
Audio
  • 30.06.16 Dr Jacek Kucharczyk: „Projekt nowej ustawy o TK to świadectwo, że PiS postanowił do końca zaorać Trybunał Konstytucyjny (…)”.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Piotr Kamionka/REPORTER

Strona rządowa twierdzi, że propozycja Prawa i Sprawiedliwości nowej ustawy o TK w znacznej części bazuje na przepisach o TK obowiązujących w latach 2002-2015, dlatego nie powinna wzbudzać pytań o konstytucyjność. Opozycja natomiast utrzymuje, że przyjęcie kolejnej już ustawy grozi paraliżem Trybunału Konstytucyjnego.

– Odnoszę wrażenie, że w Prawie i Sprawiedliwości zapadła decyzja, żeby sprawę Trybunału Konstytucyjnego starać się zamykać w sensie prawnym – powiedział w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz.  

Dr Jacek Kucharczyk nie zgodził się z przedmówcą. Utrzymywał, że PiS nadal ma na celu zablokowanie Trybunału Konstytucyjnego. 

– Projekt nowej ustawy o TK to świadectwo, że PiS postanowił do końca zaorać Trybunał Konstytucyjny. To próba przypieczętowania działań, które trwają od początku objęcia władzy przez PiS, czyli działań dążących do uniemożliwienia Trybunałowi Konstytucyjnemu efektywnego wykonywania swojej roli powierzonej mu przez Konstytucję. Jestem przekonany, że ta ustawa będzie odrzucona przez Trybunał Konstytucyjny – mówił gość Debaty Dnia.

Więcej komentarzy w całej audycji.

W programie również o Kongresie Prawa i Sprawiedliwości, który odbędzie się w sobotę. Podczas spotkania mają zostać wybrane władze partii.

Debatę Dnia prowadził Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/dds

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak