X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Przyszłość UE po Brexicie

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 18:05
We wtorek odbył się szczyt przywódców UE w Brukseli. Przed jego rozpoczęciem doszło do emocjonalnej debaty, której punktem odniesienia była sytuacja w Europie po brytyjskim referendum. O Europie bez Wielkiej Brytanii dyskutowali w Polskim Radiu 24 Maciej Gdula (Krytyka Polityczna) i Joanna Miziołek (tygodnik Wprost).
Audio
  • 28.06.16 Maciej Gdula: „Nie wyobrażam sobie by po gabinetowych dyskusjach pomiędzy liderami Wielkiej Brytanii i UE doszło do kompromisu i by referendum nie zostało przyjęte przez brytyjski parlament. To byłyby kpiny z demokracji”.
Jean-Claude Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej (L) i brytyjski premier David Cameron podczas spotkania w Brukseli, 28.06.17.
Jean-Claude Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej (L) i brytyjski premier David Cameron podczas spotkania w Brukseli, 28.06.17.Foto: EPA/OLIVIER HOSLET

- Oprócz referendum, nie ma jeszcze klarownej decyzji czy Wielka Brytania powinna wyjść z UE, tym bardziej że pojawiają się kolejne problemy – podkreśliła w Polskim Radiu 24 Joanna Miziołek.

- Nie wyobrażam sobie by po gabinetowych dyskusjach pomiędzy liderami Wielkiej Brytanii i UE doszło do kompromisu i by to referendum nie zostało przyjęte przez parlament brytyjski. Jest taka formalna możliwość, ale byłyby to kpiny z demokracji – odpowiedział Maciej Gdula.

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że brytyjskie referendum musi mieć swoje konsekwencje. I odniósł się do pomysłów na nowy model UE. - Mówienie, że trzeba zreformować Unię i uczynić ją bardziej narodową jest powtarzaniem gestu Camerona – zaznaczył Gdula.

Joanna Miziołek zwróciła z kolei uwagę na przyczynę takiego wyniku referendum. - W Wielkiej Brytanii przez długie miesiące prowadzona była głownie polityka zwolenników Brexitu. Dopiero w ostatnich tygodniach zaczęła się pojawiać polityka informacyjna, która mówiła o tym, jakie są korzyści pozostania w UE. To tutaj rząd brytyjski zaspał – podkreśliła. 

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/pr


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak