X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Gospodarka Wielkiej Brytanii po Brexicie

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2016 14:42
- Myślę, że być może będą kolejne zaskoczenia jak np. Fraxit czyli wyjście Francji z UE – powiedział podczas Debaty Dnia dr Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego. Gościem programu był także dr Patryk Toporowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Audio
  • 24.06.16 Dr Artur Wróblewski: „Myślę, że być może będą kolejne zaskoczenia jak np. Fraxit czyli wyjście Francji z UE”.
Po ogłoszeniu wyniku brytyjskiego referendum, premier David Cameron, który był głównym orędownikiem pozostania w Unii, zapowiedział swoją dymisję. Jak oświadczył podczas wystąpienia przed drzwiami swojej rezydencji na Downing Street, będzie kierował rządem jeszcze przez 3 miesiącefot.PAPEPAFACUNDO ARRIZABALAGA
Po ogłoszeniu wyniku brytyjskiego referendum, premier David Cameron, który był głównym orędownikiem pozostania w Unii, zapowiedział swoją dymisję. Jak oświadczył podczas wystąpienia przed drzwiami swojej rezydencji na Downing Street, będzie kierował rządem jeszcze przez 3 miesiące/fot.PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Jak stwierdził dr Patryk Toporowski, decyzja o Brexicie jest ważna dla Polski. – Z perspektywy naszego państwa, które pozostaje w UE i które już dziś widzi, że zmiany, które będą nadchodziły w UE będą skoncentrowane na umacnianiu rdzenia – to istotna decyzja – powiedział. Odniósł się w ten sposób do planowanego spotkania przywódców Unii w sprawie przyszłości wspólnoty. - Rozmowy na temat kierunku zmian UE nie będą odbywały się w gronie państw uznawanych za „peryferyjne”, ale w grupie państw, które ja zakładały – dodał.

Toporowski podkreślił także, że Wielka Brytania jest największym importerem żywności na świecie. - Pytanie jak się zmieni handel żywnością w Wielkiej Brytanii. Czy będzie nadal importowała z UE, czy - mogąc teraz swobodnie kształtować swoją politykę celną - umożliwi łatwy import np. wołowiny argentyńskiej czy ze Stanów Zjednoczonych – zaznaczył.

Artur Wróblewski zwrócił z kolei uwagę na sektor usług. - Prawie 80 proc. PKB Wielkiej Brytanii wytwarzanych jest w sektorze usług, w tym większość w Londynie. Pytanie jakie konsekwencje będą dla tego sektora – podkreślił. Dodał także, w przyszłości może mieć miejsce np. „Fraxit”, czyli wyjście Francji z UE i podkreślił, że trzeba „wlać nową energię w ten projekt”. - Nie wiem czy trzeba pisać nowy traktat. Może należy szukać nowej idei i nowych rozwiązań, czyli pokazać pewną elastyczność w działaniu – podsumował Wróblewski.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/pr


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak