X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Debata Dnia: Znaczenie decyzji Brytyjczyków

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 18:00
Brytyjczycy decydują, czy Wielka Brytania zostanie w Unii Europejskiej czy ją opuści. O nastrojach w Zjednoczonym Królestwie, wpływie wyniku referendum na przyszłość Unii Europejskiej i Polski rozmawiali w Debacie Dnia: doc. dr Jerzy Andrzej Wojciechowski (Wyższa Szkoła Menadżerska), dr Mariusz Sułkowski, (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego) i dr Kamil Zajączkowski (Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego).  
Audio
  • 23.06.16 Doc. dr Jerzy Andrzej Wojciechowski: „Bez względu na wynik referendum ws. Brexitu Wielka Brytania i UE przetrwa (…)”.
Nigel Farage, szef Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa, zwolennik Brexitu, oddał głos w referendum
Nigel Farage, szef Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa, zwolennik Brexitu, oddał głos w referendumFoto: PAP/EPA/WILL OLIVER

Zdaniem doc. dra Jerzego Andrzeja Wojciechowskiego, bez względu na wynik referendum ws. Brexitu, Wielka Brytania i Unia Europejska przetrwa. Kwestią jest tylko kondycja państwa i struktur unijnych.

– W razie negatywnej odpowiedzi Brytyjczyków, będziemy musieli się zmierzyć z wieloma pytaniami o kondycję Unii Europejskiej, jej wspólczesny wygląd i czym ma być w przyszłości, skoro nie zdała do końca egzaminu, bo któreś z państw i znaczna część jego ludności powiedziała „nie” – powiedział gość Debaty Dnia. –  Do godz. 23 będę jednak usilnie wierzył, że Brytyjczycy powiedzą Unii „tak” – dodał.

Dr Mariusz Sułkowski zaznaczył, że samo referendum ws. Brexitu jest sygnałem kryzysu Unii Europejskiej.

– Pytanie, jakie należy zadać, dotyczy tego, czy problem mają sami Brytyjczycy, czy cała Unia Europejska – mówił gość Polskiego Radia 24. – Te problemy są i one narastają. Nawet jeśli Wielka Brytania pozostanie w Unii Europejskiej, to wciąż zostaje pytanie, jak sobie z nimi poradzić – podkreślał dr Mariusz Sułowski

Dr Kamil Zajączkowski zwrócił uwagę, że Wielka Brytania jest i będzie istotnym państwem, które będzie decydowało o przyszłym kształcie Unii Europejskiej.

– Decyzja o opuszczeniu przez Wielką Brytanię struktur unijnych oznacza w jakimś stopniu zmianę porządku międzynarodowego – powiedział. – Jedną z konsekwencji Brexitu byłaby budowa na nowo stosunków transatlantyckich – stwierdził gość Polskiego Radia 24.

Głosowanie trwa do g. 23.00 naszego czasu, wyniki poznać mamy jutro rano.

Debatę Dnia prowadził Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/dds

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak