X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wyrok ws. byłego szefa BOR

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2016 16:08
W Debacie Dnia Dorota Łosiewicz (W Sieci) i Piotr Szumlewicz (Bez Dogmatu) rozmawiali o wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie ws. gen. Pawła Bielawnego, który został uznany za winnego nieprawidłowości przy ochronie wizyt VIP-ów w Smoleńsku w kwietniu 2010 roku.
Audio
  • 21.06.16 Dorota Łosiewicz: „To bardzo ważny wyrok – w końcu pierwszy wyrok ws. katastrofy smoleńskiej (…)”.
Warszawa, 21.06.2016. Były wiceszef BOR gen. Paweł Bielawny (L) i jego obrońca, mecenas Piotr Jezierski (P), na sali Sądu Okręgowego w Warszawie, 21 bm. Karę 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 10 tys. zł grzywny i 5 lat zakazu wykonywania zawodu funkcjonariusza BORfot.PAPTomasz Gzell
Warszawa, 21.06.2016. Były wiceszef BOR gen. Paweł Bielawny (L) i jego obrońca, mecenas Piotr Jezierski (P), na sali Sądu Okręgowego w Warszawie, 21 bm. Karę 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 10 tys. zł grzywny i 5 lat zakazu wykonywania zawodu funkcjonariusza BOR/fot.PAP/Tomasz Gzell

Były wiceszef BOR został skazany na 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu. Wyrok jest nieprawomocny.

– To bardzo ważny wyrok – w końcu pierwszy wyrok ws. katastrofy smoleńskiej. Oby otworzył puszkę z kolejnymi wyrokami. To również dość niski wyrok, tym bardziej, że w zawieszeniu, za jednak poważne zaniedbanie obowiązków, które doprowadziło do śmierci tylu tak ważny osób – powiedziała Dorota Łosiewicz

W opinii Piotra Szumlewicza, wyrok wzbudza pewne kontrowersje.

– Jeśli sąd uznał, że funkcjonariusze byli winni, to wyrok w zawieszeniu jest troszkę niezrozumiały. Raczej to sprawia wrażenie, że jest to ugięcie się sądu przed naciskiem władzy, natomiast biorąc pod uwagę fakt, że trudno sformułować twarde zarzuty, to wyrok jest bardzo niski – mówił gość Polskiego Radia 24.

Więcej opinii w całej rozmowie.   

W Debacie Dnia również o rządowym projekcie ustawy, który gwarantować ma od przyszłego roku minimalną stawkę w wysokości 12 zł oraz o referendum Wielkiej Brytanii ws. członkostwa kraju w Unii Europejskiej, które odbędzie się 23 czerwca.

Polskie Radio 24/dds

Audycję prowadził Jakub Kukla.

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak