X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wizyta prezydenta Dudy w Niemczech

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 19:18
W dniu 25. rocznicy podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie polsko-niemieckim goście Polskiego Radia 24 zgodnie przyznali, że stosunki Polski z zachodnim sąsiadem uległy znacznemu ochłodzeniu. O relacjach obu państw i przyszłości UE dyskutowali w Debacie Dnia Jakub Jałowiczor z tygodnika "Gość Niedzielny" i  Łukasz Rogojsz z tygodnika "Newsweek".
Audio
  • 17.06.16 Łukasz Rogojsz: „Obóz rządzący bardzo intensywnie kładzie nacisk na politykę historyczną i bardzo umiejętnie gra na resentymentach swojego elektoratu właśnie względem Niemców”.
Andrzej Duda i Angela Merkel
Andrzej Duda i Angela MerkelFoto: EPA/JOERG CARSTENSEN

Łukasz Rogojsz podkreślił, że w pewnym stopniu nastąpiło ochłodzenie w relacjach polsko-niemieckich. - Widać, że interesy są rozbieżne – zaznaczył. Gość Polskiego Radia 24 odniósł się także do polityki krajowej. - Obóz rządzący bardzo intensywnie kładzie nacisk na politykę historyczną i bardzo umiejętnie gra na resentymentach swojego elektoratu właśnie względem Niemców – podkreślił. - Mówi się, że Niemcy nie mają prawa uczyć nas demokracji czy pouczać w jakiejkolwiek kwestii właśnie ze względu na relacje polsko-niemieckie i zaszłości historyczne – dodał.

Jakub Jałowiczor zaznaczył z kolei, że istnieje kilka punktów, w których Polska i Niemcy mają sprzeczne interesy. - Jest to np. kwestia sankcji wobec Rosji - powiedział. Gość Polskiego Radia 24 dodał, że relacje polsko-niemieckie nie są dobre. Odniósł się także do przyszłości Unii Europejskiej: - Instytucje unijne poszerzają swoje kompetencje. Jest wiele spraw symbolicznych, które przypominają państwo, jak np. flaga czy hymn UE, ale są też kwestie czysto praktyczne, jak np. ta, że decyzje - często niekontrolowane przez poszczególne państwa członkowskie - mogą zapadać w Brukseli – podkreślił.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/pr/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak