X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

25. rocznica podpisania Traktatu polsko-niemieckiego

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 18:07
25 lat temu, 17 czerwca 1991 roku, Polska i Niemcy podpisały Traktat o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Jak wyglądały relacje polsko-niemieckie kiedyś oraz jak organizują się stosunki na linii Warszawa-Berlin dziś, w Debacie Dnia. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Bogumił Kolmasiak, publicysta lewicowy (Akcja Demokracja) i Krzysztof Losz, publicysta (Nasz Dziennik).
Audio
  • 16.06.16 Krzysztof Losz: „Polacy nie do końca mają zaufanie do Niemców jako hegemonów (…)”.
Hans-Dietrich Genscher (l.) i Krzysztof Skubiszewski podpisują 14. 11. 1990 w Warszawie Traktat Granicznyfot.wikipedia.org
Hans-Dietrich Genscher (l.) i Krzysztof Skubiszewski podpisują 14. 11. 1990 w Warszawie Traktat Graniczny/fot.wikipedia.org

W czwartek wieczorem odbędzie się istotny mecz na Euro 2016 pomiędzy reprezentacjami obu krajów. Z wizytą w Niemczech jest również prezydent Andrzej Duda. W piątek - w 25. rocznicę podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie - do Polski przyjeżdża prezydent Niemiec Joachim Gauck. To dobry moment, by zastanowić się, jak wyglądają stosunki polsko-niemieckie.

– Traktat w pewnych punktach został zrealizowany z mniejszą korzyścią dla Polski, choćby dla Polaków mieszkających w Niemczech. Relacje polsko-niemieckie są jednak niezłe i to z dwóch powodów – gospodarczych i kontaktów międzyludzkich. To dwie sfery, które można zapisać na plus. Ćwierć wieku temu było więcej nieufności, a teraz jest więcej pozytywów niż negatywów – powiedział Krzysztof Losz.

Jak przyznał Bogumił Kolmasiak, w relacjach polsko-niemieckich w sferze społecznej i gospodarczej wymiany handlowej nie dzieje się nic złego. Regres można jednak zaobserwować w polityce.

– Dla wielu polskich polityków fakt, że niemieccy politycy stają w obronie pewnych instytucji jak Trybunał Konstytucyjny i mają dość intensywne relacje z polską opozycją może być dość problematyczny. Pojawia się więc retoryka antyniemiecka – mówił gość Polskiego Radia 24.

W Debacie Dnia również o decyzji Komisji Europejskiej dot. rozpoczęcia procedury przeciwko Polsce  w związku z planowaną wycinką w Puszczy Białowieskiej, zaniechaniu przez rząd odniesienia się do opinii Komisji Europejskiej ws. praworządności Polski oraz chęci rządu wysłania 210 żołnierzy oraz 4 myśliwców na Bliski Wschód, w ramach koalicji przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu.

Debatę Dnia prowadził Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/dds

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak