X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

KE czeka na odpowiedź Polski ws. raportu praworządności

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 14:27
Komisja Europejska oczekuje na odpowiedź polskiego rządu na raport dotyczący stanu praworządności w Polsce. Premier Szydło zapowiedziała, że odpowiedź zostanie wysłana „w stosownym czasie”. O relacjach rządu polskiego z Komisją Europejską rozmawiali podczas Debaty Dnia publicyści Eliza Olczyk i Wiesław Dębski.
Audio
  • 14.06.16 Wiesław Dębski: „Mądry rząd nie zaczyna 183 wojen wewnętrznych i zewnętrznych jednocześnie. Mądry rząd wybiera kilka tematów, o które chce walczyć”.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: flickr.com/tiseb

Jak powiedziała w Polskim Radiu 24 Eliza Olczyk, KE prawdopodobnie nie dostanie w środę odpowiedzi na swój raport. - Widać wyraźnie, jeśli chodzi o wszelkie inicjatywy ze strony Komisji Europejskiej, Komisji Weneckiej czy Parlamentu Europejskiego, że rząd wyraźnie gra na zwłokę i dopóki nie musi się w jakiś sposób opowiadać, to tego nie robi – zaznaczyła.


Eliza Olczyk/fot.PR24/MS Eliza Olczyk/fot.PR24/MS

Wiesław Dębski odniósł się z kolei do działań rządu Prawa i Sprawiedliwości. - Mądry rząd nie zaczyna 183 wojen wewnętrznych i zewnętrznych jednocześnie, bo nie wygra żadnej z nich. Mądry rząd wybiera kilka tematów, o które chce walczyć – powiedział.  Dodał, że rząd polski walczy z komisją europejską z zasady. - Nie zgadzamy się na nic, co proponuje nam komisja w każdej sprawie – zaznaczył.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił także, że UE grozi Brexit. - W Unii Europejskiej będzie trwała wojna o pieniądze. Jakie będziemy mieć argumenty jeśli jesteśmy ciągle problemem UE i nie przestrzegamy pewnych standardów do przestrzegania których zobowiązaliśmy się do UE wchodząc? – spytał retorycznie Dębski.


Wiesław Dębski/fot.PR24/TB Wiesław Dębski/fot.PR24/TB

W programie mowa była także m.in. o decyzji ministrów obrony krajów NATO o wysłaniu do Polski i krajów bałtyckich ok. 4,5 tys. żołnierzy.

Więcej na temat oczekiwanego przez KE raportu dotyczącego praworządności w Polsce w Debacie Poranka. Gośćmi audycji będą: dr Andrzej Anusz, politolog, UKSW, Bartosz Machalica, Centrum im. Ignacego Daszyńskiego oraz Beata Płomecka, Bruksela. Zapraszamy o godzinie 9:15!

Gospodarzem audycji był Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/pr