X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ustawa antyterrorystyczna – zagrożenia

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 18:15
Anna Sarzyńska, publicystka portalu wPolityce.pl i Maciej Gajek, publicysta portalu Newsweek.pl byli gośćmi Debaty Dnia. W Polskim Radiu 24 rozmawiali m.in. o ustawie antyterrorystycznej i sporze wokół Trybunału Konstytucyjnego.
Audio
  • 09.06.16 Maciej Gajek: „Ustawa antyterrorystyczna powinna być przekonsultowana społecznie. (…)”.
Według oceny ekspertów szczególne uprawnienia służb stają się koniecznością w dzisiejszym świeciefot.flickrie
Według oceny ekspertów szczególne uprawnienia służb stają się koniecznością w dzisiejszym świecie/fot.flickr/ie

W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży i szczytem NATO, przygotowywana jest ustawa antyterrorystyczna. Specustawa wzbudza jednak wiele emocji i kontrowersji.

– Dokładnie to samo bezpieczeństwo można zapewnić w ramach istniejących rozwiązań prawnych. Wszelkie specustawy mające na celu ograniczanie wolności obywatelskich budzą niepokój. Obecna władza chce wprowadzić prawo, zgodnie z którym będzie można zamykać strony internetowe, podsłuchiwać ludzi i zakazywać zgromadzeń publicznych w stanach zagrożenia – mówił Maciej Gajek.

O ustawę antyterrorystyczną nie obawia się Anna Sarzyńska zwracając uwagę na to, że wiele krajów Unii Europejskiej takową posiada. 

– Wiele państw zachodnich przyjęło, podobne do naszej, ustawy antyterrorystyczne ze względu na rosnące zagrożenie terrorystyczne, które na razie Polskę ominęło. Jednak na zimne dmuchać musimy, zwłaszcza w kontekście nadchodzących dużych wydarzeń. Szczególne uprawnienia służb stają się koniecznością w dzisiejszym świecie – utrzymywał gość Polskiego Radia 24.

W programie również komentarz do sporu o Trybunał Konstytucyjny oraz do prezydenckiego projektu ustawy frankowej. 

Audycję prowadził Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/dds

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak