X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wciąż brak porozumienia w CZD

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 18:00
O strajku pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka dyskutowali w Debacie Dnia Janusz Rolicki (Dziennik Fakt) i Tomasz Terlikowski (Telewizja Republika). - Kolejne decyzje, które podejmuje PiS to decyzje społeczne. Trudno sobie wyobrazić wrażliwą politykę społeczną bez skutecznej, tzn. spełniającej również część postulatów pielęgniarek, polityki dotyczącej służby zdrowia - powiedział Tomasz Terlikowski.
Audio
  • 07.06.16 Janusz Rolicki: "Program 500Plus pożarł tak dużo pieniędzy, że na pielęgniarki pieniędzy już nie będzie".
Wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz podczas konferencji prasowej przed CDZ, 6 bm. W Centrum Zdrowia Dziecka trwa 14 dzień strajku pielęgniarek i położnychfot.PAPMarcin Obara
Wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz podczas konferencji prasowej przed CDZ, 6 bm. W Centrum Zdrowia Dziecka trwa 14 dzień strajku pielęgniarek i położnych/fot.PAP/Marcin Obara

Jak stwierdził w Polskim Radiu 24 Tomasz Terlikowski, strajk pielęgniarek w CZD to efekt wieloletnich zaniedbań. - Pielęgniarkom podnosiło się wymogi wykształcenia nie podnosząc odpowiednio do tego wynagrodzeń. Robiły to kolejne ekipy od wielu lat - zaznaczył. Dodał, że problemem tym nie jest dotknięte jedynie Centrum Zdrowia Dziecka. - Problemem jest to, że ogromna część młodych pielęgniarek i położnych wyjeżdża za granicę - podkreślił. - Rynek zagraniczny jest bardzo chłonny wobec polskich pracownic. Proponuje im dużo lepsze warunki pracy, dużo lepsze pensje i dużo lepsze zabezpieczenie socjalne - podkreślił.

Z kolei Janusz Rolicki zwrócił uwagę na sytuację pielęgniarek odnosząc się do sytuacji lekarzy. - W Polsce została poprawiona sytuacja lekarzy. Po tym jak lekarze wywalczyli swoje prawa, pielęgniarki zostały w dołkach - powiedział. - Program 500Plus pożarł tak dużo pieniędzy, że na pielęgniarki pieniędzy już nie będzie - podsumował Rolicki.

W programie mowa była także m.in. o pomocy frankowiczom i przygotowaniach do szczytu NATO.

Gospodarzem audycji był Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/pr


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak