X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Problemy służby zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 13:46
Trwa strajk pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka. W związku z trudną sytuacją kadrową, dyrekcja placówki zdecydowała o zamknięciu czterech oddziałów. W Debacie Dnia Polskiego Radia 24 o kryzysie w służbie zdrowia rozmawiali Piotr Semka, publicysta „Do Rzeczy” i Artur Celiński z „Res Publiki”.
Audio
  • 06.06.16 Debata Dnia: Artur Celiński i Piotr Semka o kryzysie w służbie zdrowia.
W Centrum Zdrowia Dziecka rozpoczął się 14 dzień strajku pielęgniarek i położnych. W poniedziałkowych rozmowach między strajkującymi pielęgniarkami a dyrekcją CZD uczestniczy wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz
W Centrum Zdrowia Dziecka rozpoczął się 14 dzień strajku pielęgniarek i położnych. W poniedziałkowych rozmowach między strajkującymi pielęgniarkami a dyrekcją CZD uczestniczy wiceminister zdrowia Marek TombarkiewiczFoto: PAP/Marcin Obara

Jak podkreślał w Polskim Radiu 24 Piotr Semka, strajk w CZD stawia ministra zdrowia w trudnym położeniu. – W takiej sytuacji szef resortu może przypomnieć o rachunku ekonomicznym, ale wtedy zostanie mu przypięta łatka „liczykrupy” bez serca. Z drugiej strony, może zaryzykować i „sypnąć” pieniędzmi – wskazywał.

Publicysta zaznaczył przy tym, że drugie rozwiązanie może wiązać się z daleko idącymi konsekwencjami. – Spełnienie postulatów pielęgniarek grozi efektem domina - mogą zacząć strajkować pracownicy szpitali w innych częściach kraju – zauważył na naszej antenie Piotr Semka.

Z kolei Artur Celiński zwrócił uwagę na to, że strajk pielęgniarek z CZD nie jest winą rządu PiS. – Jednak brak umiejętności radzenia sobie z sytuacją sprawia, że konflikt zaczyna obciążać ministra zdrowia – mówił gość Polskiego Radia 24. – Czekamy na rozwiązania systemowe w służbie zdrowia. Niedługo może się bowiem okazać, że w Polsce nie ma chętnych do wykonywania zawodu pielęgniarskiego – dodawał publicysta „Res Publiki”.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem programu był Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak