X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Debata Dnia: Komisja Europejska o sporze wokół TK

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2016 19:28
Komisja Europejska przyjęła opinię ws. praworządności w naszym kraju. Bruksela ocenia w niej negatywnie brak postępów w rozwiązywaniu kryzysu konstytucyjnego. W Debacie Dnia Polskiego Radia 24 o kryzysie wokół Trybunału Konstytucyjnego mówili Mateusz Dziób z portalu „Rebelya.pl”, Krzysztof Losz z „Naszego Dziennika”, Adam Ostolski z „Krytyki Politycznej” i Jerzy Domański z „Przeglądu”.
Audio
  • 01.06.16 Debata Dnia: Mateusz Dziób, Krzysztof Losz, Adam Ostolski i Jerzy Domański o opinii KE ws. sytuacji w Polsce.
Zdjęcie ilustracyjne , foto: Komisja Europejska
Zdjęcie ilustracyjne , foto: Komisja Europejska

Jak komentował na naszej antenie Adam Ostolski, ostatnie działania Komisji Europejskiej nie świadczą o złej woli tej instytucji. – Bruksela cały czas daje polskiemu rządowi czas na dostosowanie się do swoich oczekiwań. Rząd nie jest jeszcze na to gotowy, więc procedura kontroli praworządności toczy się dalej – oceniał publicysta „Krytyki Politycznej”.

Z kolei Mateusz Dziób przewidywał w Polskim Radiu 24, że Prawo i Sprawiedliwość nie będzie dążyło do jakiejkolwiek ugody z Komisją Europejską. – Rząd będzie grał na czas, w grudniu kończy się kadencja prezesa Trybunału Konstytucyjnego – przypomniał gość Debaty Dnia.

Jerzy Domański stwierdził natomiast, że zażegnanie kryzysu konstytucyjnego może być konieczne. – Spór powinien zostać zakończony przed szczytem NATO w Warszawie – podkreślał red. naczelny „Przeglądu”. – W przeciwnym razie dziennikarze podczas spotkania będą pytali światowych liderów nie o bazy Sojuszu na wschodniej flance, a o przestrzeganie praworządności w Polsce – przewidywał.

Z opinią Jerzego Domańskiego nie zgodził się Krzysztof Losz. – Nie sądzę, by podczas szczytu NATO ktokolwiek poruszał kwestię przestrzegania praworządności w Polsce. Spotkanie będzie dotyczyło zupełnie innych spraw – wskazywał publicysta „Naszego Dziennika”.

Więcej komentarzy w całej rozmowie.

Gospodarzem programu był Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak