X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Po spotkaniu Radziwiłł-Szydło

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 18:08
W Debacie Dnia dr Jacek Kucharczyk i dr Bartłomiej Biskup rozmawiali o politycznych konsekwencjach strajku pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka. W sprawie sytuacji w CZD z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem rozmawiała premier Beata Szydło.
Audio
  • 31.05.16 Dr Jacek Kucharczyk i dr Bartłomiej Biskup w Debacie Dnia o proteście pielęgniarek Centrum Zdrowia Dziecka.
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł wychodzi z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, 31 bm. Minister spotkał się z pielęgniarkami, które od tygodnia prowadzą strajkfot.PAPMarcin Obara
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł wychodzi z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, 31 bm. Minister spotkał się z pielęgniarkami, które od tygodnia prowadzą strajk/fot.PAP/Marcin Obara

Wcześniej szef resortu zdrowia nie pozostawił suchej nitki na postulatach zgłaszanych przez pielęgniarki. Stwierdził, że pielęgniarkom chodzi o pieniądze i „nie można rozmawiać, gdy zakładnikami są dzieci”. Jednak po spotkaniu z premier Beatą Szydło Konstanty Radziwiłł nie wypowiadał się już w tak ostry sposób.

– Pani premier zdała sobie sprawę, jaką katastrofą wizerunkową dla rządu jest nie tyle sam strajki, ile sposób, w jaki traktuje go minister zdrowia. Szefowa rządu postanowiła wkroczyć z akcją ratunkową. Zmiana tonu jest mile widziana, ale wrażenie i retoryka, które wywarł minister Radziwiłł nie doprowadzi do szybkiego rozwiązania konfliktu – ocenił w Polskim Radiu 24 dr Jacek Kucharczyk z Instytutu Spraw Publicznych.


Jacek Kucharczyk/fot.PR24/MS Jacek Kucharczyk/fot.PR24/MS

 

– To taka drażliwe sprawy społeczne, że winą zostanie tak czy siak obarczony rząd. Teraz ten, a wcześniej poprzedni. To co dzieje się złego w służbie zdrowia, to w przekonaniu obywateli wina rządu. Minister musiał włączyć się w negocjacje – dodał dr Bartłomiej Biskup z Instytutu Nauk Politycznych UW. 


Bartłomiej Biskup/fot.PR24/MS Bartłomiej Biskup/fot.PR24/MS

W całości Debaty Dnia także m.in. o słowach szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego o zaskarżeniu decyzji Komisji Europejskiej ws. Polski.  

Polskie Radio 24/gm

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak