X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Mariusz Marszewski: polityka Nazarbajewa uratowała spójność Kazachstanu

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 21:12
- Kazachstan w przeciwieństwie do innych republik postradzieckich wygrał na rozpadzie ZSRR - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Mariusz Marszewski z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Audio
  • Mariusz Marszewski (OSW): Nazarbajew był postacią skrojoną do kierowania dużo większym organizmem państwowym (7 dni: Wschód)
Nursułtan Nazarbajew
Nursułtan NazarbajewFoto: Bartosz KRUPA/East News

16 grudnia 1991 Kazachstan proklamował niepodległość. Jest to dzień szczególny dla tego kraju, nie tylko dlatego, że świętuje się wtedy Dzień Niepodległości, ale również za względu na pamięć o innych wydarzeniach: 33. rocznicę brutalnego rozpędzenia masowych antysowieckich demonstracji w Ałma Acie - znanych jako Żełtoksan (grudzień) - i 8. rocznicę stłumienia przez policję strajku pracowników sektora naftowego w mieście Żanaozen.

Dr Mariusz Marszewski zaznaczył, że Kazachowie jako ostatni opuścili Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Dodał, że państwo to "w przeciwieństwie do innych republik postradzieckich wygrało na rozpadzie ZSRR".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
pap nursułtan nazarbajew 1200.jpg
Arkadiusz Legieć: sygnały, że Nazarbajew ustąpi, były widoczne od dłuższego czasu

"Nazarbajew uratował Kazachstan"

Gość PR24 podkreślił, że Kazachstan jest państwem, w którym znaczący jest odsetek ludności europejskiej, a także pochodzenia tureckiego. - Mądra polityka prezydenta Nazarbajewa uratowała spójność kraju - powiedział ekspert z OSW. - Nazarbajewowi udało się to wszystko uratować, sprowadzić repatriantów (...), udało się uratować język - wskazał.

- Wszystkie te reformy świadczą o dużym wyczuciu politycznym prezydenta Nazarbajewa, który był postacią skrojoną do kierowania dużo większym organizmem państwowym. Kiedy została mu republika związkowa, potrafił wyjść z bardzo wielu niekorzystnych dla niego elementów politycznych. Potrafił nawiązać relacje z całym światem, uratować się przed separatyzmem północnych regionów, gdzie jest więcej ludności słowiańskiej - powiedział dr Mariusz Marszewski.

***

Audycja: "7 dni wschód"

Prowadzący: Piotr Pogorzelski

Gość: dr Mariusz Marszewski (Ośrodek Studiów Wschodnich)

Data emisji: 19.12.19

Godzina emisji: 20.33

PR24/msze/PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przyszłość Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 07:50
W audycji rozmawialiśmy o integracji ekonomicznej i politycznej na terytorium byłego ZSRR.
rozwiń zwiń