X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wojciech Konończuk: zniesienie zakazu ekshumacji na Ukrainie będzie przełomem

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 23:15
- Nie jest prawdą, że Polska uzależnia swoje relacje gospodarcze z Ukrainą od kwestii historycznych, zniesienia zakazu ekshumacji - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Konończuk z Ośrodka Studiów Wschodnich. - Zniesienie zakazu ekshumacji polskich mogił oznacza przełom - podkreślił gość Polskiego Radia. 
Audio
Pomnik Niepodległości w Kijowie
Pomnik Niepodległości w KijowieFoto: Andreas Wolochow/ Shutterstock

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przyjedzie do Warszawy na uroczystość obchodów 80-lecia wybuchu II wojny światowej. Ma spotkać się z prezydentem Andrzejem Dudą i - zgodnie z doniesieniami medialnymi czwartkowej "Rzeczpospolitej" - zaproponuje prezydentowi Andrzejowi Dudzie, jak wznowić ekshumacje ofiar rzezi na Wołyniu.

zełenski 1200 shutt.jpg
"Rz": Ukraina chce "resetu" relacji z Polską. Chodzi o historię Wołynia

Zniesienia zakazu ekshumacji - przełomem

W ocenie gościa Polskiego Radia 24, zniesienie zakazu ekshumacji polskich mogił oznacza "przełom w stosunkach historycznych". - Kwestie historii nie wyczerpują relacji Polski i Ukrainy dzisiaj - podkreślił ekspert. 

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ]  Łukasz Adamski: prezydent Ukrainy zdobył ogromną władzę, której dopiero teraz może używać 

W ocenie Wojciecha Konończuka "nie widać, by Polska łączyła kwestie historyczne, czyli oczekiwane zniesienie zakazzu ekshumacji, z kwestiami gospodarczymi". - Nie jest też prawdą, że relacje polsko-ukraińskie znajdują na najniższym poziomie w historii - dodał ekspert. 

Polska partnertem nr 1 dla Ukrainy

- Polska, po raz pierwszy w historii, jest eksportowym partnerem numer jeden dla Ukrainy, przed Rosją. Mamy ponad milion Ukraińców pracujących w Polsce, mamy ogłoszone informacje, że jesienią, przez polski terminal w Świnoujściu, zostanie przetransportowany amerykański gaz dla Ukrainy - zaznaczył eskpert. 

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ]  Rosja i Ukraina dokonują wymiany więźniów. Ołeh Sencow wraca do kraju 

- Nie widzę, by Polska łączyła kwestie współpracy gospodarczej z kwestiami historycznymi - podkreśłił Wojciech Konończuk. 


***

Audycja: "7 dni wschód"

Prowadzący: Piotr Pogorzelski

Gość: Wojciech Konończuk, Ośrodek Studiów Wschodnich

Data emisji: 29.08.19

Godzina emisji: 23.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Spojrzenie na Wschód". Telemost Rosja-Ukraina w ocenie ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 22:14
- Rosja zdała sobie sprawę, że jej wpływy na Ukrainie są słabe, stąd gierki, mające wzmocnić siły prorosyjskie - mówił w Polskim Radiu 24 dr Adam Eberhardt, szef Ośrodka Studiów Wschodnich. - Takie działanie nie przysporzy głosów siłom prorosyjskim - przekonywał dr Łukasz Jasina, analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rocznica zbrodni wołyńskiej. Relacje polsko-ukraińskie

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 21:27
- Zawsze trzeba szukać porozumienia. Pewną okazją jest zmiana władzy na Ukrainie. W praktyce jednak nie widzę tej woli po polskiej stronie. W tej chwili coraz bardziej patrzymy w inne strony - powiedział prof. Andrzej Szeptycki z UW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daniel Szeligowski: Wołodymyr Zełenski wprowadza nowy styl prezydentury

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 16:25
Ukraińcy świętują Dzień Niepodległości. - W przemówienia prezydenta Wołodymyra Zełenskiego poruszane są głównie tematy sukcesów sportowych i kulturalnych Ukrainy, co jest czymś zupełnie nowym dla ukraińskiego społeczeństwa - powiedział na antenie Jedynki Daniel Szeligowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń