X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy rosyjska armia jest tak silna jak twierdzą sami Rosjanie?

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 21:50
Jaką siłę rażenia ma rosyjska armia? Czy jest w tak dobrym stanie, jak wynika to z deklaracji rosyjskiego ministra obrony? Na ten temat w Polskim Radiu 24 rozmawiali: Anna Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych i Robert Śmigielski z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.
Audio
Armia rosyjska
Armia rosyjskaFoto: zhuravlevzhuravleva / pixabay

Podsumowując 2018 rok, minister obrony Rosji Siergiej Szojgu podkreślił, że "rosyjskie siły zbrojne przewyższają wszystkie światowe armie, jeśli chodzi o nowoczesne uzbrojenie". Według niego ma ono stanowić dwie trzecie całego uzbrojenia. Czy rosyjska armia rzeczywiście jest w tak dobrym stanie?

- Jeżeli porównamy stan obecny armii rosyjskiej do tego, co było osiem czy 10 lat temu, to postęp jest olbrzymi. Natomiast jeśli będziemy porównywać armię rosyjską z czołowymi armiami świata, przede wszystkim z amerykańską, to Amerykanie nie mają żadnych powodów do kompleksów. Jeżeli chodzi o stan ich sił konwencjonalnych i sił jądrowych, to armia amerykańska jest najsilniejszą armią świata, dysponującą najnowocześniejszym uzbrojeniem. Armii rosyjskiej w tym zakresie jeszcze sporo brakuje – powiedział w Polskim Radiu 24 Robert Śmigielski.

Anna Dyner z kolei zwróciła uwagę na pewne zwyczaje Rosjan w kontekście mówienia o stanie uzbrojenia swojego państwa. - Trzeba pamiętać, że Rosjanie lubują się w takim określeniu, że ich siły zbrojne nie mają odpowiednika w innych światowych armiach i bardzo często je stosują. Być może minister obrony Federacji Rosyjskiej chciał podkreślić, że jest to najsilniejsza armia zdolna do szybkich działań. Tak czy inaczej zgadzam się z tym, że siły zbrojne Stanów Zjednoczonych na pewno przewyższają w tym momencie rosyjskie – zaznaczyła rozmówczyni PR24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Piotr Pogorzelski.

Polskie Radio 24

------------------------

Data emisji: 15.08.2019

Godzina emisji: 20.33

Zobacz więcej na temat: Rosja armia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: potrzebna specgrupa rządowa do walki z dezinformacją Rosji

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 17:13
W UE powstał system do wymiany danych o zagrożeniach w przestrzeni informacyjnej, Rapid Alert System. W polskim MSZ powstał specjalny referat ds. komunikacji strategicznej (StratCom). To ważny krok, przydałoby się jednak, by taka grupa funkcjonowała na poziomie rządowym, bo rosyjska dezinformacja nie dotyczy tylko polityki zagranicznej – mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr hab. Agnieszka Legucka z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń