X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Maciej Piotrowski: trzeba strategicznie myśleć o granicy z Ukrainą

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 21:54
- Trzeba zwrócić uwagę na strategiczne myślenie o granicy polsko-ukraińskiej, te kwestie będą nam towarzyszyć przez lata - mówił w audycji "7 dni: Wschód" Maciej Piotrowski z Instytutu Wolności. Gościem Polskiego Radia 24 była także dr Marta Jaroszewicz z Forum Idei Fundacji Batorego i Ośrodka Badań nad Migracjami UW. 
Audio
  • 13.06.19. "7 dni: wschód" o przejściach granicznych między Polską a Ukrainą (Polskie Radio 24)
Polsko-ukraińskie przejście graniczne Budomierz-Hruszów
Polsko-ukraińskie przejście graniczne Budomierz-HruszówFoto: Shutterstock

- Ludzie, którzy przyjechali do Polski nie znikną w dwa, trzy lata, nie zmienią miejsca zamieszkania. Podobnie, ukraiński kierunek turystyczny Polaków nie zmieni się w trzy miesiące - przekonywał w rozmowie z Polskim Radiem 24 Maciej Piotrowski. 

Marta Jaroszewicz podkreśliła, że problemem na drodze rozwoju polsko-ukraińskich przejść granicznych jest, między innymi, "brak zainteresowania opinii publicznej". - Dla Kijowa, ta granica jest dalej niż dla Warszawy Lublin czy Chełm - zaznaczyła dr Jaroszewicz i dodała, że "problem jest bagatelizowany". Jej zdaniem, "Polska powinna się zaangażować w reformę ukraińskiej Służby Celnej". 

Granica z ludzką twarzą

Maciej Piotrowski opowiedział także o projekcie "Granica z ludzką twarzą", prowadzonym przez Instytut Wolności. - Ten projekt proponuje platformę ekspertów, którzy mają za zadanie długofalowo myśleć i informować o granicy - podkreślał gość Polskiego Radia 24. - Granica powinna być do przekroczenia możliwie największą ilością transportów, powinien być rozwijany ruch pieszo-rowerowy, powinno się wzmacniać połączenie Przemyśl-Lwów-Kijów. Cały region by z tego korzystał - podkreślił. 

Zdaniem Macieja Piotrowskiego, sprawy ruchu granicznego między Polską a Ukrainą "będą nam towarzyszyć przez lata". - Trzeba zakładać pod te kwestie budżet i zwrócić uwagę na strategiczne myślenie o granicy polsko-ukraińskiej - podkreślił. 

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy. 

Audycję "7 dni: Wschód" prowadził Piotr Pogorzelski.

Polskie Radio 24/mbl

------------------------------------

Data emisji: 13.06.2019

Godzina emisji: 20.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ukraina: przedterminowe wybory do Rady Najwyższej być może 21 lipca

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 15:46
- Przedterminowe wybory parlamentarne na Ukrainie mogą odbyć się 21 lipca - oświadczył przedstawiciel nowego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, Andrij Bohdan. Dekret w tej sprawie ma być opublikowany w najbliższych dniach. Konserwatywny niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung", komentując we wtorek zaprzysiężenie nowego prezydenta Ukrainy i rozwiązanie parlamentu w Kijowie, ocenia, że Wołodymyr Zełeński wciąż gra na zwłokę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister Jerzy Kwieciński rozmawiał w Kijowie o bezpieczeństwie energetycznym

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 23:20
 - Bezpieczeństwo i energetyka oraz zagrożenia ze strony Rosji były tematami rozmów, które minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński przeprowadził w środę w Kijowie z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) Ołeksandrem Danylukiem. 
rozwiń zwiń