X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ekspert o wyborach prezydenckich w Kazachstanie: kontrolowana sukcesja

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 21:00
Wybory prezydenckiwe w Kazachstanie wzbudzają zainteresowanie świata. O tym, jak wygląda kampania i jakie jest znaczenie tego politycznego wydarzenia - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Marszewski z Ośrodka Studiów Wschodnich. - Te wybory w jakiejś mierze przypominają wybory rosyjskie, które były wyborami Władimira Putina. Obecny jest jednak element pluralizmu. To pokazuje, jak bardzo ten kraj różni się od innych krajów regionu, i jak bardzo różni się od Rosji - powiedział Mariusz Marszewski.
Audio
  • 06.06.2019. "7 dni świat". Gość PR24: Mariusz Marszewski z Ośrodka Studiów Wschodnich
Kazachstan bramą do chińskiego rynku
Kazachstan bramą do chińskiego rynkuFoto: shutterstock, Autorstwa motioncenter

Kasym-Żomart Tokajew, prezydent Kazachstanu, który zastąpił w marcu na tym stanowisku Nursułtana Nazarbajewa, ogłosił wybory głowy państwa na 9 czerwca.  Jak oświadczył Tokajew, wcześniejsze wybory są "konieczne do wyeliminowania niepewności". Sam jest głównym kandydatem do zostania głowa państwa.

- Same wybory, to kontrolowana sukcesja. Dalej władza jest skupiona w rękach Nursułtana Nazarbajewa. Pozostał liderem narodu i szefem Rady Bezpieczeństwa. Jako pierwszy prezydent i lider narodu ma wpływ na kształt wewnętrznej i zagranicznej polityki państwa, kontroluje ponadto resorty siłowe - powiedział Mariusz Marszewski.

- To dożywotnie prerogatywy. Nursułtan Nazarbajew jest w podeszłym wieku. Urodzony w 1940 roku, wciąż jest w pełni sił fizycznych - dodał.

Według gościa PR24 "przed nami ważny moment w Kazachstanie". - Od lat Nursułtan Nazarbajew przymierzał się do zmiany. Konsultował różne różne możliwości. Kasym-Żomart Tokajew był typowy na następcę Nursułtana Nazarbajewa. To idealny następca. Polityk wybitny polityk i znakomicie wykształcony - powiedział Mariusz Marszewski.

Prawie 79-letni Nazarbajew swoją dymisję ogłosił 19 marca w telewizyjnym orędziu, nie podając jej powodów. Chociaż nie będzie już prezydentem, pozostanie dożywotnio przewodniczącym krajowej Rady Bezpieczeństwa oraz szefem rządzącej Demokratycznej Partii Ludowej Nur Otan, dzięki czemu mimo odejścia z urzędu nadal zachowa daleko idące wpływy. Nazarbajew w czerwcu 1989 objął urząd I sekretarza KC Komunistycznej Partii Kazachstanu.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Piotr Pogorzelski.

Polskie Radio 24/tb

-----------------------------

Data emisji: 06.06.2019

Godzina emisji: 20.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: na Białorusi mamy aksamitną pełzającą okupację Rosji

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 13:30
- Kreml o Białorusi nie zapomina. Na Białorusi mamy de facto aksamitną pełzającą okupację. Są wszystkie zewnętrzne atrybuty niezależności, ale faktycznie zabiera się jej coraz więcej - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Roman Jakowlewski, białoruski komentator niezależny z Mińska, komentując ostatnią odsłonę rozmów o integracji Białorusi z Rosją.
rozwiń zwiń