X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Po spotkaniu Unii Euroazjatyckiej. Czy to alternatywa dla UE?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 22:19
W środę 29 maja w stolicy Kazachstanu - w mieście Nur-Sułtan odbył się uroczysty zjazd przywódców Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. Czy może ona stanowić alternatywę dla Unii Europejskiej? Na ten temat w Polskim Radiu 24 mówiła Iwona Wiśniewska z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Audio
Delegacja Rosji z prezydentem Putinem
Delegacja Rosji z prezydentem PutinemFoto: PAP/EPA/ALEXEY NIKOLSKY

EUG obchodziła pięciolecie swojego istnienia. Spotkali się prezydenci: Rosji, Kazachstanu, Białorusi, Kirgistanu, Armenii i Tadżykistanu. Organizacja miała być postsowiecką alternatywą dla Unii Europejskiej.

- Myślę, że Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej daleko jeszcze do wspólnoty. W ostatnich latach obserwujemy wyhamowanie procesu integracyjnego. Jest to przede wszystkim wynikiem ogromnych różnic interesów pomiędzy poszczególnymi krajami. Nie ma też woli politycznej w kierunku zjednoczenia, którą na początku przejawiała Rosja; nie ma gotowości otwarcia się na chociażby towary kazaskie czy białoruskie. Potężny spór w tej kwestii jest między Białorusią a Rosją, choć wydawałoby się, że to kraje, które są ze sobą najbardziej związane – powiedziała w Polskim Radiu 24 Iwona Wiśniewska.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Piotr Pogorzelski.

Polskie Radio 24

-----------------------------

Data emisji: 30.05.2019

Godzina emisji: 20.33

Czytaj także

Ekspert: na Białorusi mamy aksamitną pełzającą okupację Rosji

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 13:30
- Kreml o Białorusi nie zapomina. Na Białorusi mamy de facto aksamitną pełzającą okupację. Są wszystkie zewnętrzne atrybuty niezależności, ale faktycznie zabiera się jej coraz więcej - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Roman Jakowlewski, białoruski komentator niezależny z Mińska, komentując ostatnią odsłonę rozmów o integracji Białorusi z Rosją.
rozwiń zwiń