X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

USA zaniepokojone aktywnością militarną Rosji w Arktyce. Komentarze ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 21:06
- Amerykanów uwiera aktywność militarna Rosji w Arktyce - powiedział dr Szymon Kardaś z Ośrodka Studiów Wschodnich. - Region ten ma dla Rosji realne znaczenie, zwłaszcza ws. wydobycia złóż gazu i ropy naftowej - dodał Maciej Zaniewicz, redaktor naczelny Eastbook.eu.
Audio
  • 09.05.2019 Znaczenie Arktyki w relacjach Rosji z USA? Komentarze ekspertów
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Nesrin Ozdemir/shutterstock.com

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo zapowiedział w poniedziałek, że jego kraj chce mocniej przeciwdziałać "agresywnej postawie" Chin i Rosji w Arktyce - rejonie bogatym w zasoby naturalne i dającym duże możliwości gospodarcze. 

- Region ten stał się obszarem konkurencji - powiedział Pompeo w przemówieniu wygłoszonym w Rovaniemi na północy Finlandii. - Fakt, że Arktyka jest obszarem dzikim, nie oznacza, że powinien stać się miejscem bezprawia - mówił szef amerykańskiej dyplomacji przed spotkaniem ministrów państw Rady Arktycznej. 

Dr Szymon Kardaś z Ośrodka Studiów Wschodnich przyznał, że "Amerykanów uwiera aktywność militarna Rosja w Arktyce, a to region znaczący gospodarczo o bardzo istotnym szlaku transportowym, zwłaszcza dla eksportu rosyjskiego gazu skroplonego". - Dialog Rosji z USA jest bardzo dynamiczny od lat, jednak z punktu widzenia strategicznych kwestii, które by chcieli załatwić Rosjanie, jest nieefektywny - powiedział gość Polskiego Radia 24.

Zdaniem Macieja Zaniewicza, redaktora naczelnego Eastbook.eu "Arktyka nie jest najważniejszym polem konfliktu". - Militaryzacja tego regionu nie jest niczym nowym, a dla Rosji ma to realne znaczenie, bo możemy przeczytać w rosyjskiej doktrynie arktycznej o znaczeniu złóż gazu i ropy naftowej, które miałyby być wydobywane. Oczywiście podstawowym problemem są koszty wydobycia i Rosji brakuje odpowiedniej technologii - stwierdził gość audycji.

Audycję "7 dni: Wschód" prowadził Bogumił Husejnow.

Polskie Radio 24/dn/PAP

-------------------------------------

Data emisji: 09.05.2019

Godzina emisji: 20.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak