X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ekspert: "wojna paszportowa" to element destabilizacji Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2019 21:26
- Nie jest przypadkiem, że dzieje się to w pierwszym tygodniu po wygranych przez Wołodymyra Zełenskiego wyborach na Ukrainie. To jest test - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock

24 kwietnia prezydent Rosji podpisał dekret, który uprawnia mieszkańców separatystycznych, ukraińskich obwodów: Ługańskiego i Donieckiego do otrzymania obywatelstwa Federacji Rosyjskiej według uproszczonych procedur. 1 maja Władimir Putin podpisał kolejny dokument na podstawie, którego w ten sam sposób obywatelstwo rosyjskie mogą dostać osoby urodzone i mieszkające na Krymie do rosyjskiej aneksji, a także ich rodziny.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 Rosja może również próbować w ten sposób badać państwa zachodnie. - To bardzo mocne wskazanie, że Rosja nie ma zamiaru trzymać się litery i ducha porozumień mińskich, które stanowią, że te tereny mają pozostać państwa ukraińskiego - powiedział Łukasz Jasina.  

W przeszłości Rosja wydawała swoje  paszporty mieszkańcom dwóch separatystycznych regionów Gruzji, Abchazji i Osetii Południowej. W 2008 roku, podczas wojny rosyjsko-gruzińskiej o Osetię Południową, Rosja uzasadniła interwencję potrzebą obrony obywateli rosyjskich. 

Więcej w nagraniu. 

Gospodarzem audycji był Bogumił Husejnow 

Data emisji: 2.05

Godzina emisji: 20.33

PR24


Czytaj także

Ekspert: Rosjanie chcą powrotu Ukrainy do swojej strefy wpływów

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 21:35
- Logika podpowiada że lepiej było podjąć z nowym prezydentem Ukrainy grę na łagodniejszych warunkach. Rosjanie postanowili na zgoła odmienne zachowanie, co zgodne jest z kulturą polityczną kremlowskiej elity, wywodzącej się ze służb specjalnych i z armii. To jest krok wrogi wobec Wołodymyra Zełenskiego – mówił o dekrecie Władimira Putina Jan Strzelecki z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń