X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wydano przewodnik dla osób chcących odwiedzić Katyń

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 21:24
W związku z Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej i 79. rocznicą Zbrodni Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia opublikowało szczególny przewodnik. Na temat publikacji "Katyń. Przewodnik szlakiem Zbrodni" mówili w Polskim Radiu 24 jej autorzy: Jadwiga Rogoża z Ośrodka Studiów Wschodnich oraz Maciej Wyrwa z CPRDiP.
Audio
  • 18.04.19 Jadwiga Rogoża i Maciej Wyrwa o przewodniku "Katyń. Przewodnik szlakiem Zbrodni".
Polski Cmentarz Wojenny w Katyniu
Polski Cmentarz Wojenny w KatyniuFoto: EhayDy/Shutterstock

Przewodnik opisuje nie tylko Polski Cmentarz Wojenny w Katyniu, ale także historię i geografię Zbrodni Katyńskiej. Jest to publikacja zarówno dla tych, którzy planują wyjazd do Katynia, jak i dla tych, którzy nigdy tam nie pojadą.

W publikacji zamieszczono informacje o Katyniu, pobliskim Smoleńsku, miejscu katastrofy smoleńskiej, lotnisku Smoleńsk-Siewiernyj, stacji Gniezdowo, gdzie przywieziono oficerów z obozu, i obozie w Kozielsku, gdzie ich przetrzymywano. Informuje również o tym, jak obecne rosyjskie władze podchodzą do tematu zbrodni katyńskiej i jak dochodzono do prawdy o tych wydarzeniach. 

Przewodnik "Katyń. Przewodnik szlakiem Zbrodni" w wersji elektronicznej (PDF, EPUB i MOBI) można pobrać ze strony Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia (cprdip.pl).

Więcej o przewodniku i polskich cmentarzach za naszą wschodnią granicą w całej rozmowie. Zapraszamy do jej wysłuchania.

Audycję "7 dni: Wschód" prowadził Piotr Pogorzelski.

Polskie Radio 24/db

-------------------------------------

Data emisji: 18.04.2019

Godzina emisji: 20.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Magdalena Merta: dzięki ofiarom Smoleńska zbrodnia katyńska nie odchodzi w cień

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 10:11
- Przez ofiarę tych, którzy zginęli w 2010 r. możemy i powinniśmy przywoływać zamordowanych w 1940 r. Ta krew wciąż woła, wciąż nie obeschła. – mówiła w Polskim Radiu 24 Magdalena Merta, wdowa po zmarłym w Smoleńsku Tomaszu Mercie, podsekretarzu stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Izabella Sariusz-Skąpska: Katyń i Smoleńsk to historia moja i mojej rodziny

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 16:05
– Zarówno Katyń, jak i Smoleńsk to historia moja i mojej rodziny. W 1940 roku zabito mojego dziadka Bolesława Skąpskiego, a w Smoleńsku zginął mój tata Andrzej Sariusz-Skąpski – powiedziała Izabella Sariusz-Skąpska, prezes Federacji Rodzin Katyńskich.
rozwiń zwiń