X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jakub Biernat (dziennikarz telewizji Biełsat) o rewizji w ich redakcji: w demokratycznym kraju zakończyłoby się to wielkim skandalem

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 21:22
- W demokratycznym kraju siłowe wejście do redakcji śledczych uzbrojonych w piłę tarczową zakończyłoby się wielkim skandalem. Na Białorusi jest jednak zupełnie inaczej - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Biernat z telewizji Biełsat.
Audio
  • 11.04.19 7 Dni: Wschód. Jakub Biernat o rewizji w siedzibie telewizji Biełsat
W biurze Biełsatu dokonano przeszukania, wywrócono wszystko do góry nogami, skonfiskowano sprzęt
W biurze Biełsatu dokonano przeszukania, wywrócono wszystko do góry nogami, skonfiskowano sprzętFoto: print screen z materiału filmowego Biełsatu

Białoruscy śledczy przeprowadzili we wtorek niespodziewaną rewizję w biurze telewizji Biełsat w Mińsku i skonfiskowali trzy laptopy, dwa komputery i przenośne dyski twarde. Pracownicy Biełsatu uznali przeprowadzoną akcję za represje ze stron władz. "Mamy wiedzę o tym, że siedziba telewizji Biełsatu w Mińsku został przeszukana przez pracowników Komitetu Śledczego Białorusi. Podjęliśmy kontakt z samym Biełsatem i z władzami Białorusi, żeby wyjaśnić sprawę. Wolność mediów i swoboda wypowiedzi są podstawowymi wartościami obywatelskim dla Polski, które trzeba szanować" - powiedział rzeczniczka MSZ Ewa Suwara.

Czytaj więcej
MSZ 1200.jpg
MSZ po rewizji w Biełsacie: wolność mediów i swobodę słowa należy szanować

- Owszem był problem. Przez chwilę na naszej stronie internetowej pojawiła się nieprawdziwa informacja, którą jednak szybko skorygowaliśmy i przeprosiliśmy wysokiego funkcjonariusza białoruskiego systemu sprawiedliwości - zauważył Jakub Biernat. Dziennikarz telewizji Biełsat ocenił jednak, że w tej sprawie zapadnie pewnie bardzo surowy wyrok. - Będzie on niewspółmierny do przewinienia i będą dalsze nieprzyjemności - dodał.

Gość programu zaznaczył również, że Biełsat nie ma akredytacji na Białorusi przez co nie ma żadnego dostępu do oficjalnych źródeł. - Urzędnicy rozmawiają z nami tylko i wyłącznie na zasadzie dobrowolności. Jest też problem z lokalnymi władzami, które się boją kontaktów z nami - komentował Jakub Biernat.

Biełsat wielokrotnie starał się o akredytację na Białorusi, ale za każdym razem władze mu odmawiały. Wcześniej dziennikarze nadającego z Warszawy białoruskojęzycznego kanału telewizyjnego na Białorusi byli wielokrotnie karani grzywnami za prace bez akredytacji, których miejscowe władze im nie wydają. Gazeta internetowa Nawiny informuje, że w sumie dziennikarzy Biełsatu ukarano na ponad 87 tysięcy dolarów.

Zapraszam do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Piotr Pogorzelski.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 11.04.2019

Godzina emisji: 19.47

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mińsk: wejście z piłą tarczową i konfiskata sprzętu Biełsatu. Zabrano komputery i dyski

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 19:00
Białoruscy śledczy przeprowadzili we wtorek niespodziewaną rewizję w biurze telewizji Biełsat w Mińsku i skonfiskowali trzy laptopy, dwa komputery i przenośne dyski twarde. Pracownicy Biełsatu uznali przeprowadzoną akcję za represje ze stron władz. 
rozwiń zwiń