X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Buran. Kirgiz wraca na koń". Wojciech Górecki o problemach Kaukazu i Azji Centralnej

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 10:04
- Jeżdżąc od dawna na te tereny zobaczyłem, że modernizacja sowiecka okazała się dość powierzchowna pod względem kulturowo-cywilizacyjnym. Otoczka "sowieckości" okazała się łatwa do zrzucenia - mówił w audycji "7 Dni: Wschód" Wojciech Górecki z Ośrodka Studiów Wschodnich (OSW), autor książki pt. "Buran. Kirgiz wraca na koń".
Audio
  • 25.11.18 "7 Dni: Wschód". Azja i Kaukaz po upadku ZSRR
Okładka książki Wojciecha Góreckiego Buran. Kirgiz wraca na koń
Okładka książki Wojciecha Góreckiego "Buran. Kirgiz wraca na koń" Foto: czarne.com.pl

Wojciech Górecki opowiadał o tym, co skłoniło go do napisania kolejnej książki o Kaukazie. - Chciałem opisać problemy Kaukazu i Azji Centralnej z traumami przeszłości. Te wydarzenia rzutują na współczesność. Im więcej czasu upływa od tych wydarzeń i nie są poczynione znaczące kroki na drodze pojednana tym ostrzej takie rzeczy z przeszłości wypływają - zwrócił uwagę gość Polskiego Radia 24.

Ekspert wskazał, że szanse na normalizację stosunków między Gruzją a Abchazją są niewielkie. - Myślę, że nadzieje są niestety małe, natomiast osoby idące wbrew opiniom publicznym w swoich krajach przywracają wiarę w to, że są ludzie myślący inaczej niż mainstream. Wierzę, że kiedyś dojdzie do tego porozumienia - podkreślił analityk Ośrodka Studiów Wschodnich.

Więcej w całym nagraniu.

Audycję "7 Dni Wschód" prowadził Piotr Pogorzelski.

Polskie Radio 24/ras

------------------------

Data emisji: 25.11.18

Godzina emisji: 08.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kazachstan. Trudne powroty do Polski

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 08:41
Jerzy Danilewicz próbował w swojej książce „Witajcie w Polsce. Powroty rodaków z Kazachstanu” odpowiedzieć na pytanie, jak repatrianci z Kazachstanu radzą sobie w Polsce. Z autorem książki w audycji "7 Dni Wschód" rozmawiał Piotr Pogorzelski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska narodowa czy federacyjna? Dylematy odzyskania niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 09:15
Ogłoszenie niepodległości Polski zbiegło się z narastającymi aspiracjami narodowymi i państwowymi Białorusinów, Litwinów i Ukraińców. Jak ten dzień sto lat temu przyjęły mniejszości zamieszkujące terytorium nowego państwa polskiego? W studiu Polskiego Radia 24 gość, dr Paweł Kowal z Instytutu Studiów Politycznych PAN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odwilż w Uzbekistanie. "Zachód jest zachwycony"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2018 11:00
Dwa lata minęły od śmierci wieloletniego przywódcy Uzbekistanu prezydenta Islama Karimowa i objęcia władzy przez Szawkata Mirzijojewa. Spektakularnym efektem zmiany są m.in. oznaki liberalizacji autorytarnego systemu władzy. - Te przemiany określane są mianem odwilży i demokratyzacji. Najważnijszym elementem jest amnestia. Wypuszczono m.in wieloletnich więźniów politycznych - mówił w Polskim Radiu 24 dr Mariusz Marszewski z Ośrodka Studiów Wschodnich. 
rozwiń zwiń