X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tadeusz Olszański: ukraińskie samorządy lokalne pomogą w zjednoczeniu Cerkwi

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2018 09:34
- Uznanie statusu autokefalicznego ukraińskiego prawosławia wymaga soboru zjednoczeniowego - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Tadeusz Olszański analityk ds. ukraińskich.
Audio
  • 21.10.18 7 Dni: Wschód. Tadeusz Olszański: ukraińskie samorządy lokalne pomogą w zjednoczeniu Cerkwi
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Patriarchat Konstantynopola zapowiedział, że proces nadania autokefalii jest w toku, nie wydał jednak ostatecznego, potwierdzającego dokumentu, czyli tzw. tomosu. Apel o zjednoczeniowy synod prawosławnych biskupów Ukrainy wydał patriarcha Filaret - zwierzchnik jednej z dwóch największych na Ukrainie cerkwi prawosławnych. Zwrócił się do prawosławnych hierarchów o rozpoczęcie przygotowań do Nadzwyczajnego Zjednoczeniowego Soboru, który to miałby wybrać zwierzchnika nowej lokalnej autokefalicznej ukraińskiej Cerkwi. Zwierzchnik ten ma otrzymać od patriarchy Konstantynopola akt prawny ostatecznie potwierdzający autokefalię.

- Nie wiemy na ile ten sobór jest już przygotowany. Jeżeli zostanie zwołany szybko to będzie oznaczać, że jego decyzje są dość dobrze przygotowane. Nie wykluczam, że większość rzeczy jest już uzgodniona, łącznie z przywództwem - zauważył Tadeusz Olszański.

- Można oczekiwać, że po ogłoszeniu zjednoczenia duża grupa kapłanów i wiernych Kościoła Patriarchatu Moskiewskiego przejdzie do Zjednoczonego Kościoła Narodowego. Jak duża to będzie grupa osób nie wiemy - stwierdził ekspert.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Piotr Pogorzelski.

PR24

____________________ 

Data emisji: 21.10.2018

Godzina emisji: 08:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak