X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

7 Dni Wschód: Eksperci o protestach w Armenii

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 14:11
W Armenii od kilkunastu dni trwają społeczne protesty przeciwko władzy. W audycji 7 Dni: Wschód o sytuacji w Armenii, a także roli Rosji w polityce tego kraju, mówili dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i dr Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Audio
  • 29.04.18 7 Dni Wschód: Eksperci o protestach w Armenii
Zwolennicy opozycjonisty Nikola Pashinyanfa na wiecu w mieście Gyumri. Armenia 27.04.2018
Zwolennicy opozycjonisty Nikola Pashinyanfa na wiecu w mieście Gyumri. Armenia 27.04.2018Foto: PAP/EPA/HAYK BAGHDASARYAN

Rosja jak na razie nie angażuje się w bieżące wydarzenia polityczne w Armenii. Dmitrij Pieskow podkreślił, że wydarzenia w tym kaukaskim kraju są wyłącznie sprawą wewnętrzną Ormian. – Kreml zajął pozycję wyczekującą. Moskwa, po kilku pomyłkach, nie jest skłonna, by poprzeć stronę, która na pewno tego, co się dzieje w Armenii, nie wygra – wskazywał dr Łukasz Jasina.

– Rosjanie kalkują w sposób szalenie logiczny (…). Armenia, będąc krajem absolutnie uzależnionym od Rosji, będzie bez względu na wynik protestów skazana na współpracę z Moskwą – mówiła natomiast dr Agnieszka Bryc. – Na ormiańskiej scenie politycznej i tak w zasadzie nie ma osób, które byłyby wrogie Rosji – dodawał dr Jasina.

W Armenii od kilkunastu dni trwają społeczne protesty przeciwko objęciu stanowiska premiera przez Serża Sarkisjana, który został powołany na to stanowisko 17 kwietnia tego roku. Wskutek demonstracji, nowy premier w ostatni poniedziałek podał się do dymisji. Wcześniej Serż Sarkisjan przez 10 lat pełnił funkcję prezydenta Armenii.

Ormiański parlament ma wybrać nowego szefa rządu 1 maja. Do tej pory chęć kandydowania na to stanowisko wyraził jedynie Nikol Paszynian – opozycyjny deputowany, który jest również liderem ulicznych protestów.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Bogumił Husejnow.

Polskie Radio 24/IAR/zz

7 dni: Wschód w Polskie Radio 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 29.04.18

Godzina emisji: 12.35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Armenia: protesty przeciwko "nowemu" premierowi

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2018 20:00
Policja w Erywaniu zatrzymała w czwartek ponad 100 osób protestujących przeciwko wyborowi na premiera Armenii byłego prezydenta Serża Sarkisjana. Zatrzymane osoby blokowały wejścia do rządowych budynków. Mówił o tym w audycji Świat w Powiększeniu były ambasador RP w Armenii Jerzy Nowakowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys polityczny w Armenii. Premier podał się do dymisji

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 20:00
Były prezydent Armenii wybrany w ubiegły wtorek na premiera tego kraju Serż Sarkisjan podał się do dymisji. Jego oświadczenie opublikowano na stronie internetowej rządu. Sarkisjan ogłosił swoją decyzję po 11 dniach antyrządowych protestów. O sytuacji w Armenii mówił w audycji Świat w Powiększeniu Konrad Zasztowt z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Armenii wrze, mimo ustąpienia premiera

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 16:00
Wielotysięczne demonstracje rozpoczęły się 13 kwietnia w Erywaniu i innych miastach Armenii. Ich uczestnicy protestowali przeciwko objęciu stanowiska szefa rządu przez Serża Sarkisjana, który wcześniej przez 10 lat pełnił funkcję prezydenta. Pojawiły się też m.in. zarzuty o korupcję, uzurpację i zbytnie zbliżenie polityki Erywania do Moskwy. O wydarzeniach w Armenii mówili w audycji Spojrzenie Na Wschód Jerzy Marek Nowakowski (były ambasador RP w Armenii) i Łukasz Jasina (PISM).
rozwiń zwiń