X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rosja po wyborach prezydenckich. „Nieprzewidywalność jest wpisana w ten reżim”

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2018 10:09
 - W Rosji coraz więcej zasobów jest kierowanych w kierunku militarnym. Priorytetem nie jest rozwój, innowacje czy edukacja, ale modernizacja armii i zwiększanie zasobów na tym polu. A jak w coś się inwestuje to można się do tego zasobu odwołać. Prawdopodobieństwo niestety rośnie – powiedziała w audycji 7 Dni Wschód była ambasador Polski w Rosji Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. O Rosji po wyborach prezydenckich mówiła także politolog Olga Lawrinenko z PAN.
Audio
  • 25.03.18 Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz i Olga Lawrinenko o Rosji po wyborach prezydenckich.
Prezydent Rosji Władimir Putin.
Prezydent Rosji Władimir Putin.Foto: PAP/EPA/MICHAEL KLIMENTYEV / SPUTNIK / KREMLIN POOL

Tydzień temu Rosjanie po raz kolejny wybrali Władimira Putina na stanowisko prezydenta.

Jak podkreśliła Olga Lawrinenko, „większość Rosjan naprawdę wspiera Putina”. - Około 50 proc. Rosjan może naprawdę wspierać Putina, a 23-26 proc. głosów to mogły być falsyfikacje. Przedstawiciele komisji wyborczych na poziomie lokalnym mogą np. stosować przepisywanie protokołów wyborczych, organizują głosowanie poza lokalami wyborczymi i organizują zorganizowane przyjazdy autokarów na głosowanie – mówiła ekspertka.

Zdaniem Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz, w rozpoczętej kadencji należy się spodziewać kontynuacji dotychczasowej polityki. - To już de facto piąta kadencja Putina. Trudno żeby zdarzyło się w niej to, co nie zdarzyło się w poprzednich kadencjach, a więc zapowiadana na początku, dawno temu reforma gospodarcza, strukturalna. To wszystko się nie zdarzyło i się nie zdarzy w piątej kadencji. Jeśli zaś nie będzie takiej fundamentalnej reformy strukturalnej, ekonomicznej to Rosja będzie skazana na stagnację i niewydolny, autorytarny system polityczny – prognozowała była ambasador.

Według Pełczyńskiej-Nałęcz, może wydarzyć się jednak coś nieprzewidywalnego. – Tak funkcjonuje Rosja i jej reżim, że od czasu do czasu – ponieważ reforma jest niemożliwa, a trzeba coś nowego zaproponować ludziom i zaistnieć w świecie - dzieje się coś ekstraordynaryjnego jak np. aneksja Krymu, obecność w Syrii czy wojna gruzińska. Pozostaje pytanie, co może być tym razem. Nieprzewidywalność jest wpisana w ten reżim – podsumowała Pełczyńska-Nałęcz.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Piotr Pogorzelski.

Polskie Radio 24/pr

____________________ 

7 dni: Wschód w Polskie Radio 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 25.03.18

Godzina emisji: 9:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co będzie oznaczać kolejna kadencja Putina dla krajów byłego ZSRR?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 20:00
– Na postsowieckim sentymencie Władimir Putin zbudował bardzo wiele w swojej polityce – powiedział dr Łukasz Jasina, ekspert Polskiego Instytutu Studiów Międzynarodowych. W niedzielę w Rosji odbędą się wybory prezydenckie. Niekwestionowanym faworytem jest Władimir Putin. W magazynie „Świat w Powiększeniu” szukaliśmy odpowiedzi na pytanie dotyczące skutków jego kolejnej prezydentury dla państw, które powstały po rozpadzie Związku Sowieckiego.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert o wyborach w Rosji: to teatr polityczny

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2018 15:58
W Rosji trwają wybory prezydenckie. - Rosjanie nikogo nie wybierają, tylko odgrywają teatr pt. „głosowanie”. Wiadomo kto zostanie prezydentem w Rosji – mówił w audycji Gorący Temat prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Północ-Południe: Władimir Putin zwycięzcą wyborów prezydenckich w Rosji

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2018 22:00
Wybory prezydenckie w Rosji wygrał Władimir Putin. Według cząstkowych rezultatów z ponad 50 procent lokalnych komisji wyborczych, urzędujący prezydent uzyskał poparcie na poziomie 75 procent. Na temat niedzielnych wyborów w audycji „Północ-Południe” mówiła dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka będzie czwarta kadencja Władimira Putina?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 16:00
Prezydent USA Donald Trump we wtorkowej rozmowie telefonicznej pogratulował Władimirowi Putinowi wygranej w wyborach prezydenckich. Prezydent Trump powiedział też, że w niedalekiej przyszłości chciałby się spotkać z prezydentem Rosji. O tym jaka będzie czwarta kadencja Władimira Putina mówił w audycji Spojrzenie Na Wschód dr Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych i Cornelius Ochmann z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.
rozwiń zwiń