X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

4 lata od Euromajdanu. „Ukraińska polityka zmieniła się częściowo”

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2017 10:07
Ukraina obchodziła Dzień Wolności i Godności, w czwartą rocznicę rewolucji godności, która wybuchła po rezygnacji ówczesnych władz z podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE i zakończyła się obaleniem prorosyjskiego prezydenta Wiktora Janukowycza. O Dniu Wolności i Godności na Ukrainie mówiła w audycji 7 Dni Wschód Olga Popowycz z Fundacji Nasz Wybór.
Audio
  • 26.11.2017 Olga Popowycz: są w polityce przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego, którzy powoli doprowadzą do zmian
Euromajdan,  Kijów, 14.12.2013
Euromajdan, Kijów, 14.12.2013Foto: streetwrk.com / flickr / CC BY-ND 2.0

Na Majdanie Nieodległości w Kijowie, gdzie rozegrały się główne wydarzenia rewolucji, otwarto z tej okazji wystawę zdjęć przedstawiających jej najważniejsze momenty, a przed pomnikiem ofiar starć odprawiono żałobną mszę świętą. W wyniku walk ulicznych między demonstrantami a milicją zginęło ponad 100 osób. Zdaniem Olgi Popowycz dotychczas świętowanie rewolucji godności miało zbyt żałobny charakter.

- Nie warto akcentować różnic podczas rewolucji godności na tych tragicznych wydarzeniach. Gdy zaczynał się Majdan, to było ważne wydarzenie, które pokazało, że Ukraińcy potrafią się przeciwstawić polityce Janukowycza, który schodził z drogi demokracji. Pokazano całemu światu, że Ukraińcy nie są bierni. Dlatego warto przedstawiać rocznicę Euromajdanu jako pozytywne wydarzenie, nie zapominając jednak o tym, do czego doszło w trakcie protestów – powiedziała komentatorka.

Zdaniem rozmówczyni Polskiego Radia 24 ukraińska polityka zmieniła się częściowo. – Chociaż Wiktor Juszczenko nie doprowadził do spełnienia postulatów pomarańczowej rewolucji, to jednak ludzie mieli poczucie, że mogą zmieniać tok historii Ukrainy. Niestety Euromajdan nie wytworzył mocnej siły politycznej, ale nie zgadzam się, że nie dał nowych przedstawicieli do ukraińskiej polityki. System oligarchiczny nie został zmieniony, natomiast są w polityce przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego, którzy powoli doprowadzą do zmian – mówiła Popowycz.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Piotr Pogorzelski.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

7 dni: Wschód w Polskie Radio 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 26.11.2017

Godzina emisji: 09:12

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Małgorzata Gosiewska: Rosja gra na destabilizację Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 09:31
– Rocznica rewolucji na Majdanie była trochę smutna, oczekiwania były inne niż rzeczywistość – mówiła w Rozmowie Poranka – 24 Pytania Małgorzata Gosiewska. Posłanka PiS uczestniczyła w protestach przeciwko władzy Wiktora Janukowycza na Ukrainie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzy lata po Majdanie. Co zmieniło się na Ukrainie?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 19:35
Trzy lata po rewolucji Majdanu ukraińskie społeczeństwo wydaje się być rozczarowane tym, co dzieje się w ich kraju. Choć umowa stowarzyszeniowa z Unią Europejską została podpisana, jej ratyfikację zablokowała Holandia. O sytuacji na Ukrainie mówił w Polskim Radiu 24 Daniel Szeligowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzy rewolucje" – droga Ukrainy do Zachodu

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 21:01
"Trzy rewolucje" to międzynarodowy projekt badawczy poświęcony analizie ukraińskich manifestacji i protestów ostatnich trzech dekad: Rewolucji na Granicie, Pomarańczowej Rewolucji i Euromajdanu. Zwieńczeniem projektu było dwudniowe sympozjum "Trzy rewolucje – portrety Ukrainy", które odbyło się w Kolegium Europejskim Natolin w Warszawie. O ukraińskich rewolucjach mówił w audycji Świat w Powiększeniu dr Paweł Kowal z Instytut Studiów Politycznych Polskiego Akademii Nauk, organizator konferencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Umowa stowarzyszeniowa UE z Ukrainą obowiązuje już w całości

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2017 20:00
Umowa stowarzyszeniowa Unii Europejskiej z Ukrainą obowiązuje już w całości. 1 września weszła w życie jej polityczna część, natomiast handlowa jest w mocy od stycznia 2016 roku. Unijno-ukraińskie porozumienie ma dla Kijowa szczególne znaczenie. Odmowa podpisania tej umowy jesienią 2013 roku, przez ówczesnego prezydenta Wiktora Janukowycza, zapoczątkowała rewolucję na Majdanie.
rozwiń zwiń