X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szukając dziury w całym. Czym jest wolność i jak ją zmierzyć?

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 21:16
Czym jest wolność i jak ją zmierzyć? Na te pytania na antenie Polskiego Radia 24 próbował odpowiedzieć Jarema Piekutowski, ekspert "Nowej Konfederacji", autor raportu "Wolność obywatelska w Polsce PO i PiS".
Audio
  • 06.11.18 Szukając dziury w całym. Jarema Piekutowski, ekspert "Nowej Konfederacji", autor raportu "Wolność obywatelska w Polsce PO i PiS".
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock/fotogestoeber

- Wolności obywatelskie są pojęciami używanymi od dawna w politologii, socjologii, czy filozofii. Składają się na nie dwie kwestie. Wolność negatywna to brak przymusu i zewnętrznych przeszkód do działania, a wolność pozytywna to potencjał wykonywania działań zgodnych z własną wolą i bycie panem samego siebie - mówił Jarema Piekutowski.

Gość programu zauważył, że raport jest krytyczną analizą tego w jaki sposób największe ośrodki mierzą wolność. - Instytucje dzielą życie społeczne na różne obszary, takie jak: funkcjonowanie samorządów, prawo do możliwości rządzenia na własnym terenie, prawo do przemieszczania się, wolność religijna, wolność do zrzeszania się, prawo do sprawiedliwego procesu. W każdym z tych obszarów znaleziono różne wskaźniki wolności - dodał ekspert "Nowej Konfederacji".

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji "Szukając Dziury w Całym" był Łukasz Warzecha.

Data emisji: 06.11.18

Godzina emisji: 20.36

PR24

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bieda białych w RPA. "Tych problemów nie widać w telewizji"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 21:26
- W RPA coraz bardziej widoczne jest ekonomiczne zróżnicowanie różnych społeczności. W dużej mierze jest to też podział rasowy - mówił w Polskim Radiu 24 Aleksander Haleniuk, politolog, który pracuje nad monografią o sytuacji białych w RPA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Doleśniak-Harczuk: kanclerz Niemiec nie czuje poparcia członków własnej partii

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 21:14
- Sondaże wskazują, że popularność Angeli Merkel spadła w ciągu ostatnich lat. Podstawowym impulsem do spadku jej notowań było otwarcie w 2015 roku granic Niemiec dla imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej - mówiła w Polskim Radiu 24, Olga Doleśniak-Harczuk z "Nowego Państwa", publicystka zajmująca się m.in. sprawami niemieckimi.  
rozwiń zwiń