X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Gorąca dyskusja na temat ustawy o broni i amunicji

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 21:45
W sierpniu br. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało projekt nowej ustawy o broni i amunicji. Nowelizacja ma na celu wprowadzenie w Polsce dyrektywy Unii Europejskiej. – Wyraża ona ideę, żeby broni w Polsce w ogóle nie było – mówił w audycji "Szukając dziury w całym” Jarosław Lewandowski, prezes Fundacji Rozwoju Strzelectwa w Polsce i redaktor naczelny miesięcznika "Strzał.pl".
Audio
  • 9.10.2018 Jarosław Lewandowski, prezes Fundacji Rozwoju Strzelectwa w Polsce i redaktor naczelny miesięcznika "Strzał.pl" (Szukając dziury w całym)
Gorąca dyskusja wokół nowej ustawy o broni i amunicji
Gorąca dyskusja wokół nowej ustawy o broni i amunicjiFoto: shutterstock.com

Planowana nowelizacja ustawy, jak mówili przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy, miała stanowić realizację jednej z unijnych dyrektyw. Na jej podstawie rządzący mieli wprowadzić m.in. obowiązek dodatkowego znakowania już zarejestrowanej broni, czy też obowiązkowe przeprowadzanie badań lekarskich oraz przedstawianie zaświadczeń o niekaralności przy rejestrowaniu broni pneumatycznej, broni sygnałowej, broni gazowo-alarmowej o kalibrze powyżej 6 mm i reprodukcji broni czarnoprochowej rozdzielnego ładowania.

Jarosław Lewandowski zaznaczył, że dyrektywa powinna zostać wprowadzona do 15 września. - Z naszego punktu widzenia, w dyrektywie nie ma żadnego zapisu, który w sposób drastyczny odbierałby możliwość posiadania broni. W wakacje MSWiA przedstawiło projekt, który na wszelki wypadek zakazuje prawie wszystkiego i wprowadza dodatkowe reżimy, nie mające oparcia w tej dyrektywie. Przypomnę, że poprzednia dyrektywa została zaimplementowana w ten sposób, że urzędnicy, z tego co wiem, poświadczyli nieprawdę i wysłali informację do władz unijnych, że została ona wprowadzona, a tak się nie stało – mówił prezes Fundacji Rozwoju Strzelecka w Polsce.

Zdaniem Jarosława Lewandowskiego proponowane przepisy prowadzą w konsekwencji do całkowitego zakazu posiadania broni w Polsce. - Jest pewna grupa osób w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendzie Głównej Policji, która ma ideę, żeby broni w Polsce w ogóle nie było. Temat ten jest dość niszowy, dlatego został oddany w wyłączne decydowanie kilku osobom, a to sprowadza się do tego, że dostęp w naszym kraju do broni jest unikatowy w skali europejskiej. Wyrażana jest także chęć dalszego ograniczania tego dostępu – podkreślał Jarosław Lewandowski.

Po skierowaniu uwag do MSWiA, przez środowiska strzeleckie, minister Joachim Brudziński zaproponował zmianę niektórych przepisów w tym tych, dotyczących m.in. noszenia broni przez osoby z zezwoleniami na jej posiadanie ze względów sportowych.

- W tej chwili jest decyzja polityczna o rozdzieleniu ustaw. Ustawa o wykonaniu działalności będzie procedowana oddzielnie, dotyczy ona rusznikarzy i sprzedawców broni. Później nastąpi zmiana ustawy o broni i amunicji – wyjaśniał Jarosław Lewandowski.

Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem programu był Łukasz Warzecha

Polskie Radio 24

---------------------------------

Data emisji: 09.10.18

Godzina emisji: 20.35

Zobacz więcej na temat: POLSKA strzelectwo broń
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy Polakom potrzebny jest łatwiejszy dostęp do broni? Komentarze w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 18:50
Czy ograniczenie dostępu do broni może pozytywnie wpłynąć na nasze bezpieczeństwo? W którą stronę zmierzają działania Unii Europejskiej w tej sprawie? Między innymi na te pytania starali się odpowiedzieć goście "Pulsu Trójki".
rozwiń zwiń