X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zwrot w niemieckiej polityce zagranicznej?

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 21:29
– Niestety deklaracja niemieckiego ministra zbiegła się w czasie z wizytą Putina w Mesebegu. Zostało to odebrane jako poparcie dla projektu Nord Stream 2 – powiedział dr Michał Kuź, ekspert ds. polityki z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. W audycji „Szukając Dziury w Całym” rozmowa o zwrocie w polityce zagranicznej Niemiec. Czemu ma służyć? Czy naprawdę jest strategiczny czy może tylko taktyczny? Jak Polska powinna zachować się w takiej sytuacji?
Audio
  • 04.09.18 dr Michał Kuź: „Debata publiczna w Niemczech staje się coraz bardziej ostra (…)”.
Heiko Maas, minister spraw zagranicznych Niemiec.
Heiko Maas, minister spraw zagranicznych Niemiec.Foto: PAP/EPA/ARMANDO BABANI

Pod koniec sierpnia, w jednej z niemieckich gazet, ukazał się tekst niemieckiego ministra spraw zagranicznych Heiko Maasa, który wywołał spore poruszenie. Maas stwierdził w nim, że Niemcy powinny inaczej ułożyć stosunki transatlantyckie. Jego zdaniem Stany Zjednoczone będą kontynuowały politykę mającą na celu odseparowanie się od Europy i w związku z tym należy stworzyć własne bezpieczeństwo europejskie.

Zdaniem niektórych komentatorów, tekst ten oznacza wręcz rewolucję w niemieckiej polityce zagranicznej. Według innych przesuwa ją w stronę urządzenia własnej przestrzeni, według niemieckich potrzeb i wzorów.

– Jest to niewątpliwie zmiana taktyki w prowadzeniu niemieckiej polityki zagranicznej. Nasi zachodni sąsiedzi nie prowadzili dotychczas dyplomacji w ten sposób. Dlatego wywołało to takie poruszenie. Niemcy zachowywali się w sposób dość ostrożny. Starali się nie odpowiadać na zaczepki płynące z Waszyngtonu. Natomiast w wypadku tekstu Heiko Maasa mamy do czynienia z dyplomacją publiczną, w bardzo ostrym wydaniu. Dotąd postępowała w ten sposób Francja, Rosja, a ostatnio Włochy. Do tego grona dołączają Niemcy – zauważył Michał Kuź.   

Audycję „Szukając Dziury w Całym” prowadził Łukasz Warzecha.

Polskie Radio 24/db

---------------------------

Data emisji: 04.09.2018

Godzina emisji: 20:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Geopolityka Waszyngtonu i Moskwy

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2018 22:06
– Donald Trump, zgodnie ze swoim hasłem, że chce uczynić Stany Zjednoczone wielkimi. Nie idzie w kierunku izolacjonizmu, ale chce zwiększyć rolę USA na świecie pod względem gospodarczym, jak i polityczno-militarnym – ocenił europoseł Ryszard Czarnecki. W magazynie „Świat 24” echa helsińskiego spotkania Donalda Trumpa z Władimirem Putinem i rozmowa o decyzjach podejmowanych przez amerykańskiego prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Jerzy Targalski o relacjach UE-Stany Zjednoczone

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 10:31
- W Polsce powinna się rozpocząć poważna debata polityczna, ponieważ mamy do czynienia z końcem obozu euroatlantyckiego - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski.
rozwiń zwiń