X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wojciech Jakóbik: do końca roku ma zostać przestawiona Strategia Energetyczna RP

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 21:05
- Nadal nie ma decyzji premiera czy zgodzi się na aktualizację Programu Jądrowego. Budujemy natomiast elektrownie węglowe, które będą musiały płacić za limity dwutlenku węgla -mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik z portalu BiznesAlert.pl.
Audio
  • 21.08.18 Wojciech Jakóbik z portalu BiznesAlert.pl o energetyce jądrowej w Polsce (PR24)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock

Wiele lat temu miała w Żarnowcu powstać pierwsza w Polsce elektrownia atomowa. Do tej pory inwestycja nie została zrealizowana.

Gość Polskiego Radia 24 przypomniał, że według założeń pierwsza w Polsce elektrownia jądrowa powinna rozpocząć funkcjonowanie w 2024 roku. - W tej chwili brane są pod uwagę dwie lokalizacje: Choczewo i Gąski. W tych miejscach prowadzone są badania środowiskowe. Nie ma decyzji o przetargu na technologie. Wszystko przez to, że obecna ekipa uznała, że obowiązujący program jądrowy jest zły i należy go zmienić. Aktualizacja programu jądrowego ma nastąpić do końca roku - powiedział Wojciech Jakóbik.

Ekspert portalu BiznesAlert.pl zwrócił uwagę, że Komisja Europejska oczekuje od Polski podjęcia decyzji o sposobie dążenia do obniżenia emisji dwutlenku węgla do 2050 roku. - Deklaracja będzie cyklicznie sprawdzana przez KE. Plany poszczególnych krajów złożą się w unijny plan, który ma pozwolić na oczyszczenie energetyki ze śladu węglowego. Politycy boją się takich deklaracji, ponieważ zgoda na budowę elektrowni jądrowej może być zagrożeniem dla miejsc pracy na Śląsku.

Więcej w nagraniu.

Audycję prowadził Łukasz Warzecha.

***

Szukając dziury w całym w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

PR24/ras

_______________________

Data emisji: 21.08.2018

Godzina emisji: 20:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzecznik przedsiębiorców: wprowadzę w życie Konstytucję Biznesu

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2018 21:40
- Uzbrojony w ustawę Konstytucja Biznesu i wolę polityczną zamierzam wprowadzić ją w życie. Zakłada ona m.in. domniemanie niewinności oraz zasadę "co nie jest zabronione jest dozwolone" - mówił w audycji "Szukając dziury w całym" Adam Abramowicz, nowy rzecznik przedsiębiorców. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patryk Markuszewski: odbudowując groby chcemy przywracać pamięć o poległych Polakach

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 20:50
- Renowacje bardzo dużo kosztują. W tym roku zostało wyremontowane 330 nagrobków batalionu Chrobry I. Państwo nie da rady samo wszystkiego zrobić - mówił w audycji "Szukając dziury w całym" Patryk Markuszewski z Komitetu Społecznego "Nie zapomnij o Nas - Powstańcach Warszawskich".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Nowacki: Jeżeli chcemy zachować dobrobyt to musimy przyjmować imigrantów zarobkowych

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 21:10
- W naszym raporcie "Polska katastrofa demograficzna" w 2050 roku z 38 milionów Polaków zostanie nas jedynie 34 miliony i niemal 11 proc. będą to osoby powyżej 80 roku życia. Jeżeli chcemy zachować dobrobyt, wzorst gospodarczy i sfinansować emerytury i renty to musimy przyjąć imigrantów zarobkowych. Nie ma innego wyjścia. Potrzebujemy więcej pieniędzy na ubezpieczenia społeczne - wskazuje w audycji "Szukając dziury w całym" Marcin Nowacki ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
rozwiń zwiń