X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jak zmieniła się Rosja pod rządami Putina?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 09:00
„Putin po raz czwarty. Stan i perspektywy Rosji (2018–2024)” – to najnowszy raport przygotowany przez Ośrodek Studiów Wschodnich. O tym, czy możliwa jest głęboka zmiana, na ile Putin jest samodzielny oraz jaka Rosja jest dla nas lepsza - taka jak dziś, czy demokratyczna rozmawialiśmy w audycji Szukając Dziury w Całym z dr Markiem Menkiszakiem, szefem zespołu rosyjskiego OSW.
Audio
  • 3.04.18 dr Maciej Kawecki: wybory w Rosji to rytuał, który ma charakter plebiscytu.
Władimir Putin
Władimir PutinFoto: pixabay.com

- Na początku grudnia ub. roku, Putin po raz kolejny uroczyście potwierdził wcześniejsze przypuszczenia, że zamierza uszczęśliwić swój naród kolejną kadencją – powiedział dr Marek Menkiszak. Gość audycji przyznał, że manipulowanie wynikami wyborczymi w Rosji jest czymś naturalnym, o czym świadczą wyniki tegorocznych i wcześniejszych wyborów.

W ostatnich, które odbyły się 18 marca 2018 r. Władimir Putin uzyskał 76,7 proc. głosów. Kolejne miejsca zajęli Paweł Grudinin z Partii Komunistycznej zdobywając 11,82 proc. głosów. Za nim był ultranacjonalista Władimir Żyrinowski z 5,65 proc., a potem dziennikarka telewizyjna Ksenia Sobczak z 1,68 proc.

- Wybory w Rosji to rytuał, który ma charakter plebiscytu, kiedy to naród ma zatwierdzić podjętą przed laty decyzję. Aby zapewnić wrażenie legitymacji politycznej, ten wynik musi być odpowiedni, a regiony dostają nieoficjalne wytyczne ile ma wynosić. Szefowie zaś, którzy nie sprawdzą się w organizowaniu tego procederu są z tego rozliczani, najczęściej w formie dymisji ze stanowiska – powiedział gość audycji.

Istnieje więc oddolna presja na fałszowanie rezultatów, ale też jasne oczekiwanie Kremla, jak wynik powinien się kształtować. - W tym przypadku głosów musiało być więcej niż w poprzednich wyborach. Obawiano się jedynie o frekwencję, ale zatroszczono się o nią w dość mało wyrafinowanej formie – zauważył dr Marek Menkiszak. - Dyrektorzy placówek państwowych, zakładów pracy, szkół, uczelni, szpitali dostali jasne wytyczne, że muszą zorganizować udział swoich pracowników w wyborach. Poprzez zachęty, a częściej groźby przypominano o tym obowiązku, a zdarzało się, że pracownicy musieli nawet meldować z prywatnych telefonów czy już zagłosowali – dodał ekspert.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Łukasz Warzecha.

Polskie Radio 24/km

Szukając dziury w całym w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

___________________

Data emisji: 3.04.18

Godzina emisji: 22:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Exit poll: Władimir Putin prezydentem Rosji. Poparło go ponad 70 proc. wyborców

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2018 20:00
Wybory prezydenckie w Rosji, według danych exit poll, wygrał urzędujący prezydent Władimir Putin, którego poparło, według różnych sondażowni, od 73,9 do 77 procent głosujących. W Polskim Radiu 24 debata ekspertów, którzy podsumowali przebieg głosowania oraz zastanowili się, jakie skutki niedzielne wybory będą miały dla przyszłości Rosji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władimir Putin zwycięzcą wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 15:55
Czego spodziewać się po czwartej kadencji Putina i czy Zachód jest w stanie porozumieć się z rosyjskim prezydentem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka będzie czwarta kadencja Władimira Putina?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 16:00
Prezydent USA Donald Trump we wtorkowej rozmowie telefonicznej pogratulował Władimirowi Putinowi wygranej w wyborach prezydenckich. Prezydent Trump powiedział też, że w niedalekiej przyszłości chciałby się spotkać z prezydentem Rosji. O tym jaka będzie czwarta kadencja Władimira Putina mówił w audycji Spojrzenie Na Wschód dr Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych i Cornelius Ochmann z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Targalski o sankcjach Zachodu wobec Rosji

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 08:50
Większość państw Unii Europejskiej, a także m.in. Stany Zjednoczone i Kanada, zdecydowało się na wydalenie części rosyjskich dyplomatów. – To nie zaszkodzi Rosji – oceniał w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski, historyk i politolog.
rozwiń zwiń