X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Edyta Kowalczyk: trudno powiedzieć ile jest faktów w tym, co przedstawiają polskie siatkarki

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 22:06
- Trener Nawrocki mógł popełnić błędy w komunikacji z zawodniczkami, ale trudno mi uwierzyć w taki zarzut, że mógłby one oczerniać siatkarki lub jednej dziewczynie mówić coś na drugą. Nie do końca mnie to przekonuje - powiedziała Edyta Kowalczyk z "Przeglądu Sportowego".
Audio
  • 7.11.19 Edyta Kowalczyk: argumenty siatkarek nie wzięły się znikąd.
Czy trener Jacek Nawrocki, po wybuchu afery w reprezentacji polskich siatkarek, zachowa swoją posadę?
Czy trener Jacek Nawrocki, po wybuchu afery w reprezentacji polskich siatkarek, zachowa swoją posadę?Foto: https://twitter.com/PolskaSiatkowka

13 zawodniczek, w tym kapitan kadry i kilka bardzo ważnych zawodniczek, zarzuca selekcjonerowi faworyzowanie niektórych siatkarek, brak komunikacji, autorytarny styl bycia i złe traktowanie podopiecznych na treningach. Opublikowały w tej sprawie oświadczenie, w którym precyzują przyczyny konfliktu.

Nieprzewidywalne rozmiary

Wybuch afery w żeńskiej reprezentacji jest zaskoczeniem dla Edyty Kowalczyk. Przyznała, ze docierały do niej sygnały o nieporozumieniach na linii trener-zawodniczki, jednak nie sądziła, że przybierze to takie rozmiary.

- Całej sytuacji nie sprzyja na pewno to, że głównym polem, na którym się rozgrywa są media i przestrzeń publiczna. W chwili, gdy pojawiają się takie problemy, to najlepiej żeby były załatwione wewnątrz drużyny przy ewentualnym współudziale federacji. Spokój zewnętrzny sprzyja temu, by znaleźć jakieś rozwiązanie i kompromis. Przerzucanie się kolejnymi oświadczeniami do niczego nie doprowadzi - podkreśliła dziennikarka.

Konflikt narasta, a w tle eliminacje olimpijskie

Za dwa miesiące Polki rozpoczną turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Napięta sytuacja, jaka się wytworzyła, stawia pod dużym znakiem zapytania skład, w jakim polskie zawodniczki udadzą się do holenderskiego Apeldoorn. - Trudno mi sobie wyobrazić, by ta sama drużyna bez żadnego zgrzytu i podtekstu, z tym samym sztabem szkoleniowym pojechała walczyć o kwalifikacje – dodała.

Ile prawdy w twierdzeniach siatkarek?

Edyta Kowalczyk uważa, że na pewno argumenty w sporze przedstawiane przez siatkarki nie wzięły się znikąd. Pytanie ile jest w tym faktów.

- Ze swojej strony mogę powiedzieć, że zawsze bardzo ceniłam trenera Jacka Nawrockiego jako fachowca i człowieka, który wydobył polską reprezentację z ogromnego dołka. Po niemal 10 latach zaczęła osiągać dobre wyniki na arenie międzynarodowej. Trzeba mu to oddać. Mógł popełnić błędy w komunikacji z zawodniczkami, ale trudno mi uwierzyć w taki zarzut, że mógłby oczerniać siatkarki lub jednej dziewczynie mówić coś na drugą. Nie do końca mnie to przekonuje - wskazała Edyta Kowalczyk.

"Magazyn sportowy" prowadziła Sylwia Urban.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------------

Data emisji: 7.11.2019

Godzina emisji: 19.37

Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24 Sylwia Urban
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konflikt w kadrze siatkarek. PZPS stanął za Jackiem Nawrockim. "Merytorycznych zarzutów nie ma"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 09:37
Sytuacja w kadrze polskich siatkarek jest napięta jak nigdy. Grupa zawodniczek domaga się zmiany selekcjonera, trener Jacek Nawrocki ma poparcie Polskiego Związku Piłki Siatkowej, ale trudno przewidzieć finał ostatnich wydarzeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Nawrocki odpowiada na oświadczenie siatkarek. "Zniekształcony obraz rzeczywistości"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 14:52
Po bardzo mocnym oświadczeniu siatkarek i rosnącym konflikcie w reprezentacji Polski, głos zabrał selekcjoner Jacek Nawrocki. Trener zadeklarował, że zamierza rozmawiać z zawodniczkami o napiętej sytuacji i chce, by zespół dobrze przygotował się do walki o igrzyska olimpijskie. 
rozwiń zwiń