X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Silna ręka i miękkie serce. Kariera Haliny Konopackiej

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2018 21:53
90 lat temu Halina Konopacka zdobyła w rzucie dyskiem pierwszy dla Polski w historii lekkoatletyki złoty medal olimpijski. Sportsmenka zakończyła swoją karierę jako siedmiokrotna rekordzistka świata. O karierze jednej z najlepszych polskich lekkoatletek mówił w Magazynie Sportowym Maciej Petruczenko z Przeglądu Sportowego. 
Audio
  • 16.08.18 Silna ręka i miękkie serce. Kariera Haliny Konopackiej
Halina Konopacka, 1928 rok
Halina Konopacka, 1928 rokFoto: PAP/Paul Fearn/Alamy Stock Photo

Halina Konopacka nie miała figury miotaczki, była smukła, mimo to pobiła trzykrotnie rekord świata w rzucie dyskiem. Pisała wiersze, malowała, kierowała jednym z automobili, które wywiozły polski rząd do Rumunii w 1939 roku.

- Jeździła na koniu, uprawiała wioślarstwo. Jej ulubionym sportem, było zjeżdżanie na nartach. Była jedną z pierwszych warszawianek, które co zimę jeździły do Zakopanego. Po zakończeniu kariery lekkoatletycznej zaczęła grać w tenisa i była klasyfikowana w pierwszej dziesiątce najlepszych naszych tenisistek. Oprócz tego, władała kilkoma językami obcymi. Miała talent literacki, pisała prozą i wierszem. Halina Konopacka była również niesłychaną patriotką - mówił Maciej Petruczenko.

Więcej w całej audycji.

Magazyn Sportowy prowadził Krzysztof Łoniewski.  

PJ/PR

________________

Data emisji: 16.08.18

Godzina emisji: 19:35