X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marcin Grzymkowski – król obuwia i "Przedsiębiorca Roku EY"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2016 16:21
Mówią o nim król butów. Rocznie sprzedaje ich za blisko 150 mln złotych. Marcin Grzymkowski, który niedawno został „Przedsiębiorcą Roku EY”, był gościem audycji Ludzie Gospodarki.
Audio
  • 18.12.2016 Marcin Grzymkowski: młodym osobom dużo łatwiej może być rozwinąć rozwiązania technologiczne, które nie wymagają ogromnych inwestycji
Marcin Grzymkowski, prezes eobuwie.pl.Foto: Mat. prasowy
Marcin Grzymkowski, prezes eobuwie.pl.Foto: Mat. prasowy

Marcin Grzymkowski to twórca sklepu e-obuwie, który jest liderem internetowej sprzedaży obuwia i galanterii skórzanej w Polsce. W 2015 roku firma została przejęta przez CCC. – Wielu było sceptyków, każdy powtarzał, że obuwie trzeba przymierzyć. Dynamika rynku nadal rośnie, w zeszłym roku mieliśmy 150 milionów złotych przychodu, a w tym mogę powiedzieć, że będzie to około 300 milionów złotych – powiedział gość Polskiego Radia 24.

Jury nagrodziło go za "napisanie historii transformacji gospodarczej w pigułce i przekształcenie firmy rodzinnej, w firmę epoki digitalizacji". – Od najmłodszych lat przyglądałem się jak rodzice prowadzili sprzedaż w sklepach stacjonarnych. Na studiach zafascynował mnie e-commerce i postanowiłem połączyć wiedzę ze studiów z doświadczeniem rodzinnym – mówił Marcin Grzymkowski.

Gość Polskiego Radia 24 wyliczał zalety kupowania butów przez internet. – Podajemy dokładne wymiary każdego modelu obuwia, a jeśli klient nie trafi z rozmiarem, może buty za darmo zwrócić. Zakupy są dużo przyjemniejsze, bowiem nie musimy szukać miejsca parkingowego i chodzić od sklepu do sklepu. W sieci wszystko jest w jednym miejscu – powiedział Grzymkowski.

Przedsiębiorca podzielił się też poradami na osiągnięcie sukcesu w biznesie. Jak podkreślał, ważna jest odrobina szczęścia oraz aby praca sprawiała nam przyjemność. - Najważniejszy jest dobry pomysł i ciężka praca. Polecam wszystkim zainteresowanym szukać niszy, ja swoją znalazłem 10 lat temu. Dzisiaj, gdybym wyszedł z podobnym pomysłem, miałbym kłopot z wejściem na rynek – mówił Marcin Grzymkowski.

Więcej w całej audycji.                                                                                                     

Gospodarzem programu był Błażej Prośniewski

Polskie Radio 24/kk

Ludzie Gospodarki w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

_____________________

Data emisji: 18.12.2016

Godzina emisji: 15.15


Czytaj także

T-Bull: byliśmy prawie pewni, że uda nam się zdominować rynek gier

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 16:39
Właśnie weszli na warszawską giełdę, w perspektywie mają podbicie kosmosu, a zaczynali od gry, na której zarobili 70 centów. Gośćmi audycji Ludzie Gospodarki byli założyciele i współtwórcy studia T-Bull, które zajmuje się produkcją gier mobilnych – Grzegorz Zwoliński, Damian Fijałkowski i Radosław Łapczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Okna z polskich fabryk podbijają Europę

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2016 16:08
O tym, dlaczego Niemcy wybierają okna z Polski, o wyścigu technologicznym w branży i o tym, czym jest dziś marka "Made in Poland" mówił w programie Ludzie Gospodarki Mikołaj Placek z Grupy Oknoplast. Grupa Oknoplast to liderem w produkcji i sprzedaży okien na rynku europejskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ludzie Gospodarki: Marcin Obałek, popularyzator tego, co polskie

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2016 16:01
Jest współzałożycielem klastra „Jedność”, promującego polskich przedsiębiorców na świecie. Maluchem przemierzył Australię i Azję Południowo-Wschodnią, a ciągnikiem Ursus, w projekcie "Traktoriada", Amerykę Południową. Marcin Obałek – biznesmen, podróżnik, popularyzator polskiej myśli technicznej, był gościem audycji Ludzie Gospodarki.
rozwiń zwiń