X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wystawa 500 lat Reformacji w Wittenberdze

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 08:00
W Wittenberdze, mieście Marcina Lutra, zakończyła się  wystawa „Luteranie w Polsce” , będąca częścią Światowej Wystawy Reformacji "Wrota Wolności"
Audio
  • 24.09.17 Anna Wrzesińska o wystawie "Luteranie w Polsce" w Wittenberdze
Światowa Wystawa w Wittenberdze  Luteranie w Polsce
Światowa Wystawa w Wittenberdze – Luteranie w PolsceFoto: luter2017.pl

Brały w niej udział różne Kościoły z całego świata, międzynarodowe instytucje i organizacje, które postanowiły przedstawić swój współczesny pogląd na Reformację. Wystawa odbywała się na terenie całego miasta, w tzw. siedmiu bramach, a każda z nich dotyczy innego tematu: duchowości, młodzieży, pokoju, sprawiedliwości i integralności stworzenia, globalizacji, kultury, ekumenizmu i religii.

O wystawie na temat polskich luteran mówiła Anna Wrzesińska, z sekretariatu biskupa Kościoła Jerzegoo Samca:

„Za pomocą słów, obrazów i interaktywnych zadań chcieliśmy przybliżyć zwiedzającym Polskę z jej historią, kulturą i dziedzictwem. Opowiadaliśmy także o znanych polskich luteranach, zachęcaliśmy  do zadawania pytań, ale także prosiliśmy o sugestie i pomysły dotyczące dalszego funkcjonowania Kościoła.”

„Wystawa przygotowywana  w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim została przez Niemców dobrze przyjęta – mówił Alexander Stokowski , jej współorganizator ze strony niemieckiej – wielu zwiedzających nie wiedziało, ze w Polsce mieszkają luteranie”.

Kurier Ekumeniczny w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________

Date emisji: 24.09.17

Godzina emisji: 00:10


Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24