X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sierpień mariawitów

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2017 22:43
Miesiąc sierpień to tradycyjnie czas obfitujący w ważne wydarzenia i uroczystości dla wiernych Kościoła Starokatolickiego Mariawitów.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: ekumenizm.pl

W PR 24 opowiadał o tym ksiądz Felicjan Szymkiewicz, proboszcz parafii w Nowej Sobótce i Kadzidłowej koło Łęczycy: "2 sierpnia to rocznica objawienia Dzieła Wielkiego Miłosierdzia, pierwszego objawienia mówiącego o Miłosierdziu Bożym na ziemiach polskich. Miało ono miejsce w roku 1893,  przed obrazem Matki Bożej Anielskiej w rzymskokatolickim kościele sw. Jana Chrzciciela w Płocku. Doznała go  siostra Maria Franciszka Kozłowska, nazywana przez nas Mateczką. Pan Jezus objawił jej zepsucie świata i grzechy jakich dopuszczają się kapłani. Objawił jej , ze ratunkiem dla grzesznego świata jest cześć dla Najświętszego Sakramentu oraz nieustająca pomoc Maryi. Dlatego 2 sierpnia jest początkiem mariawityzmu.”

Szczególne obchody maja miejsce w Świątyni Miłości i Miłosierdzia w Płocku, poświęconej 15 sierpnia 1914 r. Pielgrzymują tam wierni z całej Polski, w tym roku także z Francji. Tam znajduje się grób Marii Franciszki Kozłowskiej.

Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny to drugie szczególne wydarzenie świętowane uroczyście przez wspólnotę mariawitów.

PR24

Zobacz więcej na temat: ekumenizm