X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Promocja książki Imigranci u bram

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2017 07:30
W Krakowie odbyła się promocja książki "Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan w XXI w.”. Jej autorem jest ks. Waldemara Cisło, dyrektora polskiego biura organizacji Pomoc Kościołowi w potrzebie.
Audio
Okładka książki Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan w XXI w. autorstwa Waldemara Cisło
Okładka książki "Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan w XXI w.” autorstwa Waldemara CisłoFoto: Wydawnictwo Biały Kruk

Jednym z uczestników spotkania był bp Antoine Chbeira z Syrii. „Co 3 minuty ginie na świecie jeden chrześcijanin. Za to, że nie wyrzekł się Chrystusa. Świat z tego powodu nie lamentuje, wielcy politycy nie protestują, nie oburzają się mass media. Co innego nieszczęścia wyznawcow islamu – te powinny nas poruszać.”

Dlaczego i za czyją przyczyna świat staje dziś na głowie, kto ma w tym interes i jak to się może skończyć – o tym jest ta książka.

„Dyskutujemy o skutkach – uchodźcach, emigrantach a nie mówimy o przyczynach – podkreślał ks. Cisło – wojnie w Syrii, Iraku i wielkim interesie jakim ta wojna jest dla handlujących bronią czy ropą naftową. A cierpią niewinni. W Iraku z półtora miliona chrześcijan w roku 2003 pozostało 200 tysięcy. Nie pomagamy im, starając się ich ewakuować bo oni chcą życ na swojej ziemi. Bliski Wschód może wkrótce przestać być także chrześcijański”.

"To zły pomysł pomagać nam poprzez umożliwianie wyjazdu do Europy – mówił bp Chbeira – wzane abyśmy tam pozostali, jako chrześcijanie mówiący po arabsku, głosząc nowinę o Jezusie i miłości Boga”.

Polskie Radio 24

_____________________

Kurier Ekumeniczny w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 23.07.17

Godzina emisji: 00:09

Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24