X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kurier Ekumeniczny: Ewangelizacja więzienna

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 23:55
W zakładzie karnym we Wronkach, obok innych spotkań religijnych, odbywają się także te organizowane przez Kościół Zielonoświątkowy. Marcin Witan rozmawiał z kilkoma osadzonymi, którzy w nich biorą udział.
Audio
  • 21.05.17 Kurier ekumeniczny: Ewangelizacja więzienna
Osadzeni podczas spotkania religijnego
Osadzeni podczas spotkania religijnegoFoto: Kościół Zielonoświątkowy z Ustki

– Na wolności byłem bandytą – mówił Rafał. – Gdy przyjąłem Jezusa, poczułem radość i wiem, że mogę przekazywać ją innym. Wiem, że jestem tutaj z woli Boga i za to Mu dziękuję - mówił nam.

 – Nie jest ważne, kto jaki ma wyrok – opowiada Piotr, animator spotkań biblijnych, także osadzony.  Ważne, co z tym czasem robi. Ja nauczyłem się w więzieniu m.in. grać na gitarze i odkryłem Boga w Biblii. Chcę ewangelizować – przekonuje.

– Psalm 37 mówi, żeby nie polegać na własnym rozumie, a zaufać Bogu – mówił z kolei Andrzej. – Ja nie ufałem, chciałem budować na sobie, trafiłem tutaj, odnalazłem wspólnotę braci wierzących, chce się jej trzymać także kiedy wyjde na wolność – mówi.

– Paradoksalnie tutaj łatwiej żyć w łączności z Bogiem – wyznaje Grzegorz. – Na wolności ludzie zajęci są głównie pogonią za pieniędzmi, dbaniem o byt materialny. My jesteśmy od tego wolni”– słyszymu od więźniów.

Audycję przygotował Marcin Witan.

PR24/

___________________

Data emisji: 21.05.2017

Godzina emisji: 00:05

Zobacz więcej na temat: ekumenizm katolicyzm ewangelia