X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polska inicjatorem wprowadzenia jednolitego rynku cyfrowego

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 11:15
– Z inicjatywy Polski, 14 krajów europejskich wystosowało list do Komisji Europejskiej ws. jednolitego rynku cyfrowego – mówiła w czwartek, w radiowej Jedynce, minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Podkreśliła, że liczy na postawienie przez KE blokady działań, utrudniających swobodny przepływ danych. O propozycji Ministerstwa Cyfryzacji rozmawiali w Pulsie Gospodarki Marcin Goralewski („Puls Biznesu”), Krzysztof Szubert (doradca strategiczny ministra cyfryzacji) oraz Włodzimierz Stasiak (wiceprezes BGK Nieruchomości).
Audio
  • 23.12.2016 O jednolitym rynku cyfrowym. Goście: Marcin Goralewski („Puls Biznesu”), Krzysztof Szubert (doradca strategiczny ministra cyfryzacji) oraz Włodzimierz Stasiak (wiceprezes BGK nieruchomości)
Jednolity Rynek Cyfrowy to nowa strategia Komisji Europejskiej, w której  przedstawione zostały inicjatywy mające na celu uczynienie z Unii Europejskiej zintegrowanego cyfrowo obszaru gospodarczego, zdolnego do konkurowania na globalnym rynku cyfrowymfot.pixabay.com
Jednolity Rynek Cyfrowy to nowa strategia Komisji Europejskiej, w której przedstawione zostały inicjatywy mające na celu uczynienie z Unii Europejskiej zintegrowanego cyfrowo obszaru gospodarczego, zdolnego do konkurowania na globalnym rynku cyfrowym/fot.pixabay.com

Krzysztof Szubert mówił, że „choć myślimy o Europie zjednoczonej w wielu obszarach, w obszarze cyfrowym jest ona nadal mocno podzielona”. Podkreślił, że Polska ma ambicje, by być koordynatorem w dziedzinie swobodnego przepływu danych. – Skupiliśmy się na danych, bo uważamy, że od nich będzie zależała ekonomia. Chcieliśmy pokazać, że nie powinniśmy w skali Europy rozmawiać o tym, gdzie są trzymane, tylko jak. Żeby państwa same mogły decydować – wyjaśniał.

Marcin Goralewski wskazywał, że dane przechowywane na serwerach to płatne usługi i ogromny rynek. Podkreślił również, że jednym z elementów jednolitej strategii cyfrowej jest dostęp do usług na tych samych warunkach, dla wszystkich Europejczyków. – Co samo w sobie jest rewolucją, choćby  dla branży e-commerce.

Stasiak zaznaczył, że cieszy się z tego, iż Polska staje się liderem w Unii Europejskiej. – Dajemy silny impuls w kierunku wspólnotowym. Okazuje się, że Polacy nie są malkontentami, ani nie są bierni. Budujemy kulturę dawania rady – ocenił.


fot.PR24/MS Krzysztof Szubert, Włodzimierz Stasiak i Marcin Goralewski/fot.PR24/MS

W rozmowie także o programie Mieszkanie Plus.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Wojciech Surmacz.

Polskie Radio 24/ip

Puls Gospodarki w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

_____________________

Data emisji: 23.12.2016

Godzina emisji: 10:18


Czytaj także

Wspólny rynek cyfrowy – wspólne możliwości

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2015 18:13
Według danych Komisji Europejskiej, bariery istniejące obecnie w Internecie powodują, że obywatele nie mają pełnego dostępu do wszystkich towarów i usług oferowanych na terenie Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wykluczenie cyfrowe w polskim wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2015 18:57
– Według badań Komisji Europejskiej ok. 10 mln Polaków nie korzysta z komputera – powiedział Tomasz Filipowicz z Fundacji Republikańskiej. W audycji rozmówca Polskiego Radia 24 omówił sytuację naszego kraju pod względem dostępności do Internetu i usług internetowych oraz przedstawił problemy, które łączą się z wykluczeniem cyfrowym dużej części polskiego społeczeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konstytucja dla biznesu Mateusza Morawieckiego

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 13:20
W Rzeszowie trwa „Kongres 590”, podczas którego wicepremier Mateusz Morawiecki przedstawi tzw. konstytucję dla biznesu. O oczekiwaniach dotyczących jego wystąpienia mówili w Pulsie Gospodarki Julia Krysztofiak (Start-up Poland), Michał Kanownik (Cyfrowa Polska) i Marek Wróbel (Fundacja Republikańska).
rozwiń zwiń