X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

General Electric i Lufthansa inwestują w Polsce. Miliard złotych dla Dolnego Śląska

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 11:19
Inwestycja za 250 milionów euro powstanie w Środzie Śląskiej. Xeos, czyli spółka joint venture zawiązana przez General Electric Aviation i Lufthansa Technik, wybuduje centrum serwisowe silników lotniczych. Sprawę w Pulsie Gospodarki komentowali Jarosław Janecki z Societe Generale, Maciej Wośko z "Gazety Bankowej" i Małgorzata Krzysztoszek z Konfederacji Lewiatan.
Audio
  • 6.12.16 Puls Gospodarki: Kolejna duża inwestycja w Polsce
W Środzie Śląskiej powstanie centrum serwisowania silników lotniczych. Zbudują je GE Aviation i Lufthansa Technikfot.pixabay.com
W Środzie Śląskiej powstanie centrum serwisowania silników lotniczych. Zbudują je GE Aviation i Lufthansa Technik/fot.pixabay.com

Jak oceniał Maciej Wośko, inicjatywa koncernu Xeos to "inwestycja lepsza niż wiele innych, o których do tej pory słyszeliśmy". – Nowy inwestor wyraźnie mówi o tym, że będzie szkolić fachowców – wskazywał gość Polskiego Radia 24. Jarosław Janecki dodawał, że Polska, w kontekście nowych, zagranicznych inwestycji ma przewagę nad swoimi sąsiadami, takimi jak Czechy i Słowacja.

– Na przykład na Słowacji jest coraz trudniej znaleźć wykwalifikowanych pracowników, tego typu inwestycji jest bardzo dużo. Przesycenie rynku naszych sąsiadów jest naszą przewagą – oceniał ekonomista w Pulsie Gospodarki.

Jarosław Janecki, Societe Generale "Na Słowacji coraz trudniej znaleźć wykwalifikowanych pracowników(...). Przesycenie rynku naszych sąsiadów jest naszą przewagą".

Z kolei Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek zauważyła, że na ostatnie decyzje inwestycyjne dużych, międzynarodowych korporacji nie miała wpływu sytuacja polityczna w Polsce. W opinii części ekspertów, oddziałuje ona negatywnie na atrakcyjność inwestycyjną naszego kraju.

 – Tego typu podmioty podejmują decyzje w długim okresie. Początek tej konkretnej inwestycji miał miejsce co najmniej dwa lata temu; trudno byłoby odwrócić decyzję – mówiła gość Polskiego Radia 24.


Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, i Maciej Wośko/fot.PR24/MS Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, Jarosław Janecki i Maciej Wośko/fot.PR24/MS

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem Pulsu Gospodarki był Błażej Prośniewski.

Polskie Radio 24/IAR/mp

Puls Gospodarki w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

___________________

Data emisji: 6.12.16

Godzina emisji: 10.15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zagraniczne inwestycje w branży motoryzacyjnej

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2016 11:26
W Jaworze powstanie fabryka koncernu Daimler AG. Umowę podpisał wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Produkowane mają tam być zaawansowane technologicznie silniki nowej generacji. Inwestor na budowę fabryki ma wyłożyć ok. 500 mln euro i utworzyć kilkaset nowych miejsc pracy. O inwestycji w Pulsie Gospodarki mówili Arkadiusz Pączka (Pracodawcy RP), Maria Szurowska (Gazeta Bankowa) i Przemysław Kwiecień (XTB).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncerny motoryzacyjne inwestują w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 15:27
Fabryka, którą Mercedes wybuduje w Jaworze na Dolnym Śląsku, zatrudni 500 osób oraz stworzy kilka tysięcy dodatkowych miejsc pracy w regionie. O tym, czy Polska stanie się motoryzacyjną potęgą, mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Faryś z Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klimat inwestycyjny w Polsce. Raport Banku Światowego

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2016 16:36
Polska zajęła 24. miejsce wśród krajów najbardziej przyjaznych biznesowi. Tak wynika z najnowszego raportu Banku Światowego „Doing Business 2017”. O tym, czy w naszym kraju rzeczywiście poprawił się ogólny klimat do prowadzenia biznesu, mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Tomkiewicz, ekonomista z Akademii Leona Koźmińskiego.  
rozwiń zwiń