X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Co dalej z podatkiem od sprzedaży detalicznej?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 11:05
Rada Ministrów ma we wtorek zająć się nowelizacją ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej. O tej daninie mówili w Pulsie Gospodarki Agnieszka Durlik (Krajowa Izba Gospodarczej), Piotr Soroczyński (Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych) i Grzegorz Maliszewski (Bank Millennium).
Audio
  • 17.10.16 Puls Gospodarki: Co dalej z podatkiem od sprzedaży detalicznej? Goście: Agnieszka Durlik, Piotr Soroczyński i Grzegorz Maliszewski
Projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej zakłada wprowadzenie dwóch stawek tego podatkufot.Alexas_FotosPixabay
Projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej zakłada wprowadzenie dwóch stawek tego podatku/fot.Alexas_Fotos/Pixabay

"Projekt noweli ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej zawiesza obowiązywanie tej daniny do 1 stycznia 2018 roku" - poinformował rzecznik Ministerstwa Finansów Waldemar Grzegorczyk. Zdaniem Agnieszki Durlik, czas, który rząd wyznaczył sobie na wprowadzenie podatku od sprzedaży detalicznej, był nierealny.

– Było mało prawdopodobne, żeby usunąć wady w ciągu paru miesięcy, które wykaże Komisja Europejska. Jeśli KE skaże za negatywne różnicowanie typu podatników, co wprowadza nierówność, to może się okazać, że ten podatek będzie dotyczył wszystkich. Tymczasem zamierzenia co do jego wprowadzenia miały zupełnie inny charakter – mówił gość Polskiego Radia 24.   

Grzegorz Maliszewski zwracał uwagę, że od początku było wiadomo, że akceptacja przez Komisję Europejską tego typu podatku w proponowanym kształcie raczej nie będzie miała miejsca. 

– To narzędzie jest nieefektywne, ponieważ nie można różnicować i dyskryminować niektórych podmiotów. Przesłanki natomiast, które służyły nałożeniu tych podatków, też nie do końca były słuszne. Nie jest tak, że duże sieci handlowe unikają płacenia podatków. Wpływy z nich są dość pokaźne – powiedział gość Pulsu Gospodarki.

Piotr Soroczyński oceniał, czy polski budżet poradzi sobie bez wpływów z podatku handlowego.  

– W przypadku tego podatku nie miały to być kwoty, które są kluczowe dla zbudowania przychodów podatkowych. To były poważne kwoty jeśli patrzyłoby się na nie jednostkowo, natomiast w skali całego budżetu to był margines błędu – utrzymywał. 

W programie również o podatku liniowym dla przedsiębiorców, który będzie obowiązywał tylko do końca 2017 roku.


Piotr Soroczyński, i Grzegorz Maliszewski/fot.PR24/TB Piotr Soroczyński, Agnieszka Durlik i Grzegorz Maliszewski/fot.PR24/TB

Audycję prowadził Błażej Prośniewski.

Puls Gospodarki w Polskim Radio 24 - wszystkie audycje

Polskie Radio 24/dds/tj

_____________________

Data emisji: 17.10.2016

Godzina emisji: 10.15


Czytaj także

Wchodzi w życie podatek handlowy. „Życie zweryfikuje jego szczelność”

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 09:00
1 września wchodzi w życie Ustawa o podatku od sprzedaży detalicznej. Podatek handlowy nie obejmie małych sklepów, ale pojawiają się już informacje, że duże sieci, by go nie płacić, podzielą się na mniejsze spółki. O sprawie rozmawiali w Pulsie Gospodarki ekonomista Marek Zuber, Maciej Stańczuk (Pracodawcy RP) i Adam Czerniak (SGH).
rozwiń zwiń

Czytaj także

KE kwestionuje podatek handlowy

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 11:48
Komisja Europejska zakwestionuje podatek handlowy w naszym kraju. Polskie Radio nieoficjalnie dowiedziało się, że dokumentacja Dyrekcji Generalnej ds. Konkurencji jest już przygotowana. O skutkach tej decyzji rozmawiali w Pulsie Gospodarki Marcin Roszkowski (Instytut Jagielloński), Marek Kłoczko (Krajowa Izba Gospodarcza) i Rafał Sadoch (Dom Maklerski mBank).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15) o decyzji KE ws. podatku handlowego

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 08:19
Komisja Europejska domaga się wstrzymania podatku handlowego. Twierdzi, że godzi to w interes dużych sklepów i może sprawiać wrażenie, że Polska pomaga publicznie mniejszym sklepom. Reakcję KE skomentował w programie 24 Pytania Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podatek od handlu zawieszony.  To sukces "lobbystów"?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 11:34
Polska zaskarży decyzję Komisji Europejskiej w sprawie podatku handlowego – zapowiada premier Beata Szydło. Projekt ustawy zakłada wprowadzenie takiej samej stawki podatkowej dla wszystkich sklepów z ustaloną kwotą wolną.  Bruksela zakwestionowała to obciążenie, wszczęła postępowanie i nakazała zawieszenie podatku. O sprawie mówili w Pulsie Gospodarki Cezary Szymanek (Bloomberg Businessweek Polska), Monika Kurtek (Bank Pocztowy) i Piotr Soroczyński (KUKE).
rozwiń zwiń