X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Komisja Nadzoru Finansowego pod skrzydłami Narodowego Banku Polskiego?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 11:12
"Puls Biznesu" informuje, że podjęto już decyzję w sprawie przeniesienia KNF pod nadzór NBP. Pomysł oceniali w Pulsie Gospodarki Marek Dietl z Instytutu Sobieskiego, Adam Ruciński, prezes firmy doradczej BTFG i Wojciech Warski, przewodniczący Konwentu BCC, wiceprzewodniczący Rady Dialogu Społecznego.
Audio
  • 03.10.16 Puls Gospodarki: KNF pod skrzydłami NBP? Goście: Marek Dietl, Adam Ruciński i Wojciech Warski.
fot.knf.gov.pl
fot.knf.gov.pl

Adam Ruciński przypomniał, że Komisja Nadzoru Finansowego sprawuje nadzór nad bankami, ubezpieczycielami i rynkiem kapitałowym. – Największym problemem tego rozwiązania jest to, że wszyscy zwracają uwagę wyłącznie na banki – powiedział gość Polskiego Radia 24. – To powoduje, że zapominamy o rynku kapitałowym. Myślę, że o ile koncepcja powrotu banków pod Narodowy Banki Polski ma pewien sens, o tyle ja bym powrócił do dawnej koncepcji istnienia Komisji Papierów Wartościowych i Giełd albo urzędu, który zajmowałby się rynkiem kapitałowym – postulował Ruciński.

Marek Dietl nie widzi potrzeby powstania nowej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. – W tym momencie i NBP, i KNF nadzorują banki, więc kwestia bankowa nie jest dyskusyjna, żeby były korzyści operacyjne i by w jednym miejscu znalazł się cały nadzór nad bankami. Nie jestem jednak do końca przekonany do tego, że potrzebna jest nowa Komisja Papierów Wartościowych i Giełd. Większa jest potrzeba rynku niż regulacji w obszarze rynku kapitałowego. Natomiast nadzór nad ubezpieczycielami dalej jest potrzebny – mówił Dietl.

Zdaniem Wojciecha Warskiego, Komisja Nadzoru Finansowego pod zarządem Narodowego Banku Polskiego to pomysł "neutralny" z punktu widzenia operacyjnego.  - Ma on bardziej znaczenie dla wewnętrznych mechanizmów sprawowania władzy, z którymi ani gracze na giełdzie, ani nawet banki na co dzień nie mają wyraźnego styku. Personalnie może to oznaczać różne rzeczy – podkreślał Warski. Przypomniał również medialne spekulacje jakoby nowym szefem KNF miał zostać były minister finansów Paweł Szałamacha.

Więcej w całej audycji.

W programie była również mowa m.in. o nowych pomysłach zarządzania spółkami Skarbu Państwa i zapowiedziach Theresy May, premier Wielkiej Brytanii, rozpoczęcia do końca marca 2017 roku procedury wystąpienia kraju z Unii Europejskiej.


Wojciech Warski, Marek Dietl i Adam Ruciński/fot.PR24/TB Wojciech Warski, Marek Dietl i Adam Ruciński/fot.PR24/TB

Gospodarzem audycji był Robert Lidke.

Polskie Radio 24/dds/tj

__________________ 

Data emisji: 03.10.2016

Godzina emisji: 10.16


 

Czytaj także

KNF krytycznie o pomocy frankowiczom

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 11:48
Pomoc dla frankowiczów, którą zaproponował prezydent Andrzej Duda może doprowadzić do kryzysu finansowego w Polsce. Tak twierdzi Komisja Nadzoru Finansowego. Sprawę kredytów frankowych skomentowali w Pulsie Gospodarki goście: Maryjka Szurowska, Piotr Kuczyński i Jeremi Mordasewicz.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obligacje zamiast gotówki w programie 500 plus?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2016 11:46
Ministerstwo Finansów rozważa przygotowanie obligacji dla osób objętych programem Rodzina 500 plus. Zamiast comiesięcznej wypłaty rodziny otrzymałyby rządowe obligacje, które można spieniężyć w przyszłości. Propozycję resortu skomentowali goście Pulsu Gospodarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NBP chce kontrolować sektor bankowy

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 11:20
Prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński, opowiedział się za przyłączeniem Komisji Nadzoru Finansowego do NBP. O tym, czy powrót nadzoru nad bankami do NBP będzie dobrym rozwiązanie, dyskutowali w Pulsie Gospodarki Ignacy Morawski (WISE Europa), Mariusz Adamiak (PKO BP) i były wiceminister finansów Cezary Mech.
rozwiń zwiń