X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Moody’s: Rating Polski bez zmian

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 11:04
Agencja ratingowa Moody’s pod koniec ubiegłego tygodnia miała podjąć decyzję ws. oceny wiarygodności kredytowej Polski. Instytucja nie zaktualizowała jednak ratingu. Sprawę w Polskim Radiu 24 komentowali Cezary Mech, były wiceminister finansów, Ignacy Morawski z Instytutu WiseEuropa i Przemysław Ruchlicki z Krajowej Izby Gospodarczej.
Audio
Moodys Investors Service informowało w listopadzie ub.r., że obniżenie wieku emerytalnego jest czynnikiem negatywnym dla ratingu suwerennego Polski
Moody's Investors Service informowało w listopadzie ub.r., że obniżenie wieku emerytalnego jest czynnikiem negatywnym dla ratingu suwerennego Polski Foto: flickr/nymag

Jak oceniał na naszej antenie Cezary Mech, „należy się cieszyć z decyzji Moody’s”. – Światowe fundusze inwestycyjne, które biorą pod uwagę ratingi poszczególnych krajów, będą chętniej kupować polskie obligacje – podkreślał. – W ostatnich miesiącach nie wzrosło ryzyko związane z naszym długiem – dodawał ekspert.

– Mam nadzieję, że nie dojdzie w przyszłości do obniżki ratingu, ale istnieją pewne zagrożenia – mówił z kolei w Polskim Radiu 24 Ignacy Morawski. – To m.in. konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego, który będzie nadal generował negatywną atmosferę wokół naszego kraju i plan obniżenia wieku emerytalnego – wskazywał.

W maju Moody’s utrzymała rating Polski na poziomie A2, ale zmieniła perspektywę oceny ze stabilnej na negatywną. – Negatywna perspektywa zazwyczaj oznacza obniżkę ratingu w późniejszym terminie. Jeżeli do tego nie doszło, to zapewne zauważono pozytywne sygnały – pointował Przemysław Ruchlicki.


Ignacy Morawski, Ignacy Morawski,Cezary Mech i Przemysław Ruchlicki/fot.PR24/TB

Więcej tematów i komentarzy w całej rozmowie.

Gospodarzem programu była Sylwia Zadrożna

Polskie Radio 24/mp

___________________

Data emisji: 12.09.16

Godzina emisji: 10.15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak