X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prognozy dla brytyjskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2016 19:00
Bank Anglii pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Decyzja ta zaskoczyła wielu inwestorów. Oczekiwali oni redukcji stóp w związku z problemami gospodarczymi związanymi z Brexitem. O przyszłości brytyjskiej gospodarki rozmawiali goście Pulsu Gospodarki: Marek Siudaj (TaxCare), Michał Dybuła (BGŻ BNP Paribas) i Roland Paszkiewicz (CDM Peako S.A.).
Audio
  • 14.07.16 Michal Dybuła o gospodarce Wielkiej Brytanii: „Spodziewamy się trzech kwartałów stagnacji i dość głębokiego spadku inwestycji głównie ze względu na niepewność przyszłych relacji z Unią Europejską”.
Rozpoczęło się posiedzenie Komitetu Polityki Monetarnej Banku Anglii. Przeważa opinia, że  ogłosi on obniżkę stóp procentowych o 25 pkt bazowych do 0,25 proc. Ostatnia obniżka wydarzyła się w marcu 2009 roku kiedy Bank Anglii obciął główną stopę o 50 pkt bazowych do 0,5 proc.fot.flickrSTX
Rozpoczęło się posiedzenie Komitetu Polityki Monetarnej Banku Anglii. Przeważa opinia, że ogłosi on obniżkę stóp procentowych o 25 pkt bazowych do 0,25 proc. Ostatnia obniżka wydarzyła się w marcu 2009 roku kiedy Bank Anglii obciął główną stopę o 50 pkt bazowych do 0,5 proc./fot.flickr/STX

- Spodziewamy się obniżenia stopy referencyjnej Banku Anglii do poziomu zera, a także ponownego uruchomienia programu skupu aktywów na sumę 100 mld funtów – poinformował Michał Dybuła.  Dodał, że decyzja ta zapadnie w ciągu najbliższych kilku miesięcy, bo „decyzja o wyjściu z UE niewątpliwie będzie miała negatywny wpływ na gospodarkę Wielkiej Brytanii”. - Spodziewamy się trzech kwartałów stagnacji i dość głębokiego spadku inwestycji głównie ze względu na niepewność przyszłych relacji Wielkiej Brytanii z Unią Europejską – zaznaczył Dybuła.

Także Roland Paszkiewicz podkreślił, że - ze względu na niepewność - zagraniczni inwestorzy mniej chętnie będą kupować nieruchomości w Londynie co będzie „stawiało brytyjską gospodarkę pod presją”. – Brytyjczycy pewnie chętnie będą z tej presji korzystać – zaznaczył. - Osłabienie funta w naturalny sposób ograniczy import zasypując kwestie braku świeżego kapitału inwestycyjnego – wyjaśnił Paszkiewicz.

Marek Siudaj odniósł się z kolei do samego procesu wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. - Elementy negocjacyjne będą wykorzystywane przez państwa, które będą chciały wyrwać część biznesu od Wielkiej Brytanii. Widać to chociaż po zachowaniu Francji czy Amsterdamu – podkreślił. -

To nie będą dwa lata spokojnych, cywilizowanych rozmów, ale dwa lata bardzo ostrych negocjacji – podsumował Siudaj.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Błażej Prosniewski.


fot.PR24/MS Michał Dybuła, Roland Paszkiewicz i Marek Siudajfot.PR24/MS

Polskie Radio 24/pr

Data audycji: 14.07.16

Godzina audycji: 10:15