X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Ten kryzys ma wymiar bezpieczeństwa i humanitarny". Koziński o sytuacji na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 09:45
- Posługiwanie się tylko jedną z retoryk, mówiąc o kryzysie na granicy, jest fałszywe - stwierdził w Polskim Radiu 24 Agaton Koziński ("Wszystko co Najważniejsze"). Gośćmi audycji byli także Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska") i Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita").
Na Białorusi przy granicy z Polską przebywa obecnie kilka tysięcy migrantów z Bliskiego Wschodu
Na Białorusi przy granicy z Polską przebywa obecnie kilka tysięcy migrantów z Bliskiego WschoduFoto: PAP/EPA/MAXIM GUCHEK/BELTA HANDOUT
Obejrzyj
Rozmowy w PR24

Kryzys na granicy Białorusi z Polską trwa. Tysiące migrantów gromadzone są po białoruskiej stronie granicy i koczują w prowizorycznym obozie pod opieką białoruskich służb, co jakiś czas próbując forsować graniczny płot. Propaganda Mińska i Moskwy stara się przedstawiać tę sytuację jako kryzys humanitarny, za który winą obarczana jest Polska. Trwa przy tej okazji kampania dezinformacyjna.

migranci PAP 1200.jpg
"Z terrorystą nie należy siadać do negocjacji". Wilczewski o reakcji Litwy na rozmowę Merkel-Łukaszenka

- To jest bardzo trudny kryzys, który ma wymiar bezpieczeństwa i wymiar humanitarny - powiedział Agaton Koziński. Podkreślił, że obu kwestii nie da się od siebie oddzielić. Zwrócił uwagę na to, że posługiwanie się jedynie jedną z nich jest fałszywe. - Ważna jest kolejność - najważniejsze jest bezpieczeństwo, dbałość o integralność terytorium państwa i gwarancja nieprzenikania wschodniej granicy Polski, Unii Europejskiej i NATO - dodał. Podkreślił, że posługiwanie się przez siły polityczne jedynie jedną z tych retoryk jest "grą na polaryzację".

Czytaj także:

Zdaniem Tomasza Pietrygi "społeczeństwo w Polsce definiowało sobie, że kryzys na granicy nie jest kryzysem humanitarnym, tylko wojną hybrydową". - Tak samo społeczeństwa zachodnie zaczynają to rozumieć w podobny sposób - zauważył.

Posłuchaj
21:14 PR24_mp3 2021_11_18-08-36-13.mp3 Publicyści o kryzysie na granicy polsko-białoruskiej i rozmowach europejskich polityków z Władimirem Putinem w sprawie ingerencji w konflikt (Debata Poranka/Polskie Radio 24)

Tomasz Sakiewicz pytany był o to, czy opozycja politycznie zyskała na przygranicznym kryzysie. - Plan zmiany w Polsce opierał się na destabilizacji, tylko zupełnie inaczej społeczeństwo zareagowało w momencie, w którym rząd utrzymał władzę i zaczął sprawnie bronić granicy - podkreślił. - Społeczeństwo ma poczucie, że władza zarządza państwem - ma służby i lepszą armię niż kilka lat temu. Na tym zyskuje bardzo mocno PiS, a opozycja traci - podsumował.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Debata Poranka"

Prowadzący: Stanisław Janecki

Goście: Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"), Agaton Koziński ("Wszystko co Najważniejsze"), Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita")

Data emisji: 18.11.2021

Godzina emisji: 8.36

st

Czytaj także

Waszczykowski: na temat wydarzeń na granicy w Europie i na świecie krąży mnóstwo przekłamań

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 15:37
- Z krajami bałtyckimi Polska uzgodniła koncepcję konsultacji tego kryzysu z NATO w ramach art. 4. Można to wykorzystać do poinformowania sojuszników o tym, co się dzieje na granicy, ponieważ w Europie i świecie krąży na ten temat mnóstwo przekłamań - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Witold Waszczykowski, europoseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ustawa o ochronie granicy. Piotr Kaleta: liczę, że Senat pójdzie po rozum do głowy

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 07:41
- Po drugiej stronie granicy mamy do czynienia z ludźmi, którzy są nieprzewidywalni - ocenił w Polskim Radiu 24 Piotr Kaleta, poseł PiS i wiceprzewodniczący Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, argumentując konieczność szybkiego wprowadzenia zmian w ustawie o ochronie granicy państwowej.
rozwiń zwiń