X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Opozycja zapętliła się w walce politycznej". Sakiewicz o krytyce budowy zapory na granicy

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 10:00
- Rząd w sytuacji takiego zagrożenia nie może robić nic innego jak tylko chronić granicę. W tej walce politycznej - w krytyce budowy zapory na granicy - opozycja się zapętliła. Weszła na pole niezwykle wygodne dla rządu i jest "rozstrzeliwana" na własne życzenie - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, red. naczelny "Gazety Polskiej". Gośćmi audycji byli także: Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze") i Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny").  

Sejm skierował w środę w nocy do dalszych prac w komisji projekt ustawy o budowie zabezpieczenia granicy państwowej dotyczący utworzenia zapory na granicy z Białorusią. Do propozycji zmian złożono kilka poprawek. Kluby KO i Lewicy wniosły o odrzucenie projektu.

Płot granica free tt-663.jpg
Budowa zapory na granicy z Białorusią. Sejm skierował projekt ustawy do komisji

Zdaniem Bogumiła Łozińskiego "szukanie sposobu, żeby zabezpieczyć naszą wschodnią granicę, jest - wobec tego, co się dzieje - jak najbardziej uzasadnione". - Krytyka ze strony KO i Lewicy jest krytyką rytualną. Oni chcieli, żeby informacje o budowie i technikach były jawne. Ujawnianie tego jest bez sensu. Wtedy druga strona by wiedziała, jak można to obchodzić - podkreślił dziennikarz.

Posłuchaj
23:10 _PR24_AAC 2021_10_14-08-35-24.mp3 Agaton Koziński, Bogumił Łoziński i Tomasz Sakiewicz o budowie zapory na granicy (Debata poranka)

Z kolei Agaton Koziński zaznaczył, że "trzeba mieć świadomość ograniczeń". - Ta metoda - budowa wysokiego płotu - nie jest zabezpieczeniem doskonałym. Ale lepszych chyba nie wynaleziono, dlatego te płoty powstają. USA budowało taki płot na granicy z Meksykiem. Stałe umocnienie granicy jest potrzebne - stwierdził gość PR24.

Według Tomasza Sakiewicza "w tej walce politycznej - w krytyce budowy zapory na granicy - opozycja się zapętliła".

Czytaj również:

- Weszła na pole niezwykle wygodne dla rządu i jest "rozstrzeliwana" na własne życzenie. Rząd w sytuacji takiego zagrożenia nie może robić nic innego jak tylko chronić granicę - zaznaczył Sakiewicz. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Debata poranka"

Prowadzący: Stanisław Janecki 

Goście: Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze"), Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"), Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny") 

Data emisji: 14.10.2021

Godzina: 8.35

bartos

Czytaj także

Sawicki: rząd powinien wystąpić do KE o współfinansowanie budowy zapory na granicy

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 09:51
– My bronimy całego obszaru Schengen, całego obszaru UE. Nie ma żadnej potrzeby, żebyśmy inwestowali w tę granicę tylko z własnych środków – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Marek Sawicki, poseł PSL.
rozwiń zwiń