X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Grzybowski: w sporze z Polską TSUE nie ma argumentów. Padają same ogólniki

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 10:00
- Prawnicy mówią, że spór o orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego jest miałki. Po stronie TSUE nie ma żadnych argumentów. Są tam jakieś niedomówienia, niedopowiedzenia i ogólniki, z których wywodzi się jakąś opinię prawną czy być może nawet orzeczenie - podkreślił w Polskim Radiu 24 Piotr Grzybowski z tygodnika "Niedziela". Gośćmi audycji byli także: Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita") i publicysta Paweł Krulikowski. 

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł o niezgodności z polską konstytucją niektórych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej, spór z unijnymi instytucjami w tej kwestii zaostrzył się. 

1200_TSUE_shutterstock.jpg
Niemiecki ekspert nie ma wątpliwości: o granicach kompetencji UE nie może orzekać TSUE

Piotr Grzybowski zaznaczył, iż "prawnicy mówią, że ten spór na bazie prawnej jest miałki". - Po stronie TSUE nie ma żadnych argumentów. Są tam jakieś niedomówienia, niedopowiedzenia i ogólniki, z których wywodzi się jakąś opinię prawną czy być może nawet orzeczenie - argumentował publicysta.

Posłuchaj
23:13 _PR24_AAC 2021_10_13-08-35-10.mp3 Piotr Grzybowski, Marcin Piasecki i Paweł Krulikowski o sporze pomiędzy UE a Polską (Debata poranka)

Według Marcina Piaseckiego obóz rządzący "zaprzęga Trybunał Konstytucyjny do swojej gry z Brukselą". - TK staje się pionkiem w grze na użytek wewnętrzny. W ten sposób PiS chce pokazać swojemu twardemu elektoratowi, że działa. Chce też coś ugrać - nie do końca wiadomo co - na arenie międzynarodowej - stwierdził dziennikarz. 

Paweł Krulikowski zaznaczył, że "rzeczywiście mamy do czynienia z uprawianiem polityki przez instytucje i osoby, które tej polityki nie powinny uprawiać".

Czytaj także:

- Ale to nie jest też tak, że Unia Europejska nie uprawia tej polityki. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej podejmuje pewne decyzje, które są ewidentnie polityczne - powiedział Krulikowski.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Debata poranka"

Prowadząca: Eliza Olczyk

Goście: Piotr Grzybowski ("Niedziela"), Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita"), Paweł Krulikowski (publicysta)

Data emisji: 13.10.2021

Godzina: 8.35

bartos

Czytaj także

"To fake news i kłamstwo opozycji". Bortniczuk o rzekomym polexicie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 21:19
- Tam, gdzie będzie trzeba, będziemy dokonywać rozsądnych korekt w kursie spraw z UE. Rozsądek czasami wymaga tego, aby zrobić krok wstecz, ale to nie oznacza, że się wycofamy z reformy wymiaru sprawiedliwości - powiedział poseł Partii Republikańskiej Kamil Bortniczuk.
rozwiń zwiń