X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie spodziewałbym się jakiegoś przełomu". Patryk Słowik o rekonstrukcji rządu

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 09:42
- Moim zdaniem to jest kwestia kilku tygodni, natomiast nie spodziewałbym się jakiegoś przełomu przy tej rekonstrukcji - powiedział w audycji "Debata poranka" na antenie Polskiego Radia 24 Patryk Słowik, dziennikarz Wirtualnej Polski, odnosząc się do słów prezesa Jarosława Kaczyńskiego o ewentualnych zmianach w rządzie. Gośćmi Elizy Olczyk byli także Michał Płociński z "Rzeczpospolitej" i Piotr Grzybowski z tygodnika "Niedziela".  

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej zapowiedział, że nie będzie rekonstrukcji rządu.

- Nie wykluczam oczywiście jakichś pojedynczych zmian - zaznaczył prezes partii rządzącej. -  Od razu mówię, że są ministrowie, którzy chcą odejść z rządu i choć przez dłuższy czas nie przychylaliśmy się do ich próśb, to być może nadejdzie taki moment - dodał Jarosław Kaczyński.

1200 r.jpg
Dojdzie do rekonstrukcji rządu? Jarosław Kaczyński rozwiewa wątpliwości

Przeciwnicy i zwolennicy rekonstrukcji rządu

Do tych słów prezesa Prawa i Sprawiedliwości odnieśli się publicyści w audycji "Debata poranka" na antenie Polskiego Radia 24.

Zdaniem Michała Płocińskiego z "Rzeczpospolitej" największym przeciwnikiem rekonstrukcji rządu są prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.

- Oni sprzeciwiają się jej w obronie większości Zjednoczonej Prawicy - stwierdził publicysta.

Posłuchaj
22:49 PR24_mp3 2021_09_15-08-35-07.mp3 Publicyści o rekonstrukcji rządu (Polskie Radio 24/Debata Poranka)

Jak uważa, jeżeli komuś zależy na zmianach to Solidarnej Polsce, mniejszym środowiskom czy coraz silniejszemu w Zjednoczonej Prawicy Jackowi Sasinowi.

- Oni dążą do tego, aby ten stolik nieco wywrócić - uznał.

1200 michal dworczyk pap.jpg
Szef KPRM: głęboka rekonstrukcja rządu nie jest planowana

"Musi coś się dziać"

Innego zadania jest Patryk Słowik z Wirtualnej Polski. Jego zdaniem niebawem czeka nas rekonstrukcja rządu. Jak wyjaśnił, zostanie ona przeprowadzona, bo "musi się coś dziać".

- Jeżeli będzie brakowało tematów, to rekonstrukcja jest idealnym tematem, aby media się nim zajęły - argumentował dziennikarz.

Niepewna jest pozycja ministra Kurtyki?

W opinii Patryka Słowika niepewna jest pozycja ministra Michała Kurtyki w resorcie klimatu i środowiska.

- Pewne jest to, że będziemy więcej płacili za prąd. Ktoś będzie musiał ponieść za to konsekwencje. (...) Domyślam się, że zły jest pan minister Kurtyka - powiedział. - Moim zdaniem to jest kwestia kilku tygodni, natomiast nie spodziewałbym się jakiegoś przełomu przy tej rekonstrukcji - dodał.

Czytaj także:

"Konsolidacja jest kluczem"

Ze swoimi przedmówcami zgodził się Piotr Grzybowski z tygodnika "Niedziela".

- Wszystkie elementy bierze się pod uwagę - stwierdził. - Konsolidacja jest kluczem. Bez umiejętności petryfikacji, scalenia obozu rządzącego Zjednoczonej Prawicy, jakiekolwiek reformy pozostają tylko teoretyczne - dodał.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Debata poranka"

Prowadzi: Dorota Kania

Goście: Michał Płociński ("Rzeczpospolita"), Patryk Słowik (Wirtualna Polska), Piotr Grzybowski ("Niedziela")

Data emisji: 15.09.2021

Godzina: 08.35

PAP/jb

Czytaj także

"Ma zachęcić odbiorców energii do świadomego zużywania prądu". Zmiany na rynku mocy

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 16:30
Weszły w życie zapisy nowelizacji ustawy o rynku mocy z 23 lipca 2021 r. Nowelizacja m.in. rozszerza grupy odbiorców ryczałtowych, którzy będą płacili zryczałtowaną opłatę mocową - poinformował Urząd Regulacji Energetyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Terlecki: rekonstrukcja rządu zakończy się do połowy października

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 08:19
- Trwa namysł nad tym, jakie zmiany są niezbędne. Przypomnę, że premier naszego rządu Mateusz Morawiecki powiedział, że nie będzie tu jakichś istotnych przegrupowań. Pewne korekty zawsze się zdarzają, zawsze oceniamy naszych ministrów, naszych wiceministrów i w zależności od tego podejmuje się decyzje - mówił w Polskim Radiu 24 wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Premier mówił o tym dość jasno". Fogiel rozwiewa wątpliwości ws. rekonstrukcji rządu

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 10:10
Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel został zapytany w Programie 1 Polskiego Radia, czy jest planowana rekonstrukcja rządu. Jak odpowiedział, premier Mateusz Morawiecki "mówił o tym dość jasno" podczas niedawnego wywiadu w RMF FM, "że żadnej zasadniczej rekonstrukcji rządu nie planuje".
rozwiń zwiń